Ünlü Ressam Umut Çetin’in Yazar Sürprizi

Ünlü ressam olan Sayın, Umut Çetin’in Van Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yazar Hikmetullah Yetkin’in resmini tablolaştırdı ve makamında takdim etti. Bizlerde merakımızı gidermek için ressam Çetin’e soru yönelttik.
Bu haber 2016-04-17 12:39:03 eklenmiş ve 1695 kez görüntülenmiştir.

Resim yeteneğiniz nasıl başladı?

“Bu işe başlamadan önce ortaokulda resim yapıyordum. Öğretmenlerim resim yeteneğimi anladılar ve güzel sanatlar lisesine gitmemi istediler… Bende o zamanlarda gidememiştim. Anlayacağınız, üniversiteyi Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar bölümünde mezun oldum.”

Nerelere gittiniz ve hangi başarılar elde ettiniz?

Birçok yarışmalarda derece yaptım. Hemen hemen bütün bölgelerde sokak ressamlığını sürdürdüm. Genellikle kamu kurumlarında faaliyet vermekteyim. Özellikler Valilik, Belediye, Milli Eğitim ve birçok kuruma özel resim çalışmalarım bulunmaktadır. Kısa ve öz olarak; insanların sevdiklerine bir hatıra olsun diye kalemimi oldukça yumuşak ve temiz kullanıyorum. “dedi.

Biz Van Gazetesi ekibi olarak, yazarımızın resmimi bu denli profesyonel çizmesi bizleri oldukça hayran kıldı. Bizlerde kaleminin hiçbir zaman tükenmesin diyerek, son sözlerimizi bu cümlelerle tamamlamak istiyoruz.

Lider olmak için plan yapmak, zaman ve koşullar gerekir. Bu planı ve zamanı çok iyi kullanan Sayın Umut Çetin’e böyle bir jesti için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ressama ulaşmak için: 0543 211 08 12

Van Gazetesi Haber Merkezi

 

 

 

ETİKETLER : Ünlü Ressam Umut Çetin’in Yazar Sürprizi-van gazetesi-hikmetullah yetkin
Diğer haberleriVan Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ