Semur, Kanun Hükmünde Kararnameler

Van Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Heybet Semur, Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile 52 personelin açığa alındığını, bunlardan 38'inin kamu görevinden ihraç edildiğini bildirdi.
Bu haber 2017-01-25 14:59:32 eklenmiş ve 368 kez görüntülenmiştir.

Van Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Heybet Semur, Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile 52 personelin açığa alındığını, bunlardan 38'inin kamu görevinden ihraç edildiğini bildirdi.

Van'da sağlık hizmetleri, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan toplantıyla ele alındı.

Semur, toplantıda yaptığı konuşmada, 1 milyonun üzerinde nüfusu bulunan ilde, Sağlık Bakanlığınca belirlenen hedefler doğrultusunda en iyi şekilde hizmet vermeye çalıştıklarını ifade etti.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası ilde kamuda görev yapan sağlık personeliyle ilgili yapılan işlemlerle ilgili bilgi de veren Semur,

"20 Temmuz 2016 tarihinden itibaren ilan edilen OHAL kapsamında açığa alınan ve Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edilen personeller için işlemler yaptık. Bu kapsamında 52 personelimiz açığa alındı. 38 personelimiz devlet memurluğundan çıkarılma cezası aldı. 4 personelimiz göreve iade edildi. 10 personelimiz hale açıktadır. Konuyla ilgili bakanlığımızın ve genel sekreterliğimizin çalışmaları devam ediyor."

Toplantıya kentteki hastane başhekimleri katıldı.

ETİKETLER :
Diğer SAĞLIK haberleriVan Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ