2 Milyon Yatırımla 45 Personele Ekmek Teknesi oldu >>van haber >> van haberleri >>van gazetesi

Yapmış olduğu açıklamalara göre, personel sayısı iki iken kırk beşe yükseltti. Van’a en büyük yatırımlardan biri olan Rana güzellik merkezi halka kapılarını sonuna kadar açtı. Rana Güzellik merkezi sahibi Veysel Merdiban, Van için güzellik merkezi dışında da daha çok yatırımlar yapacağını dile getirdi.
Bu haber 2017-02-03 09:47:16 eklenmiş ve 2153 kez görüntülenmiştir.

Rana Güzellik merkezini şöyle anlattılar:

Aile ortamını arıtmayan RANA Güzellik merkezi oldukça içten ve başarılı bir kurum olduğunu sizde anlayacaksınız.

Rana Gruop Genel Müdürü olan Sayın Özden Erdinç Hanım efendiyle birlikteyiz…

Rana Güzellik merkezi hakkında bizlere neler söylemek istersiniz?

“Rana güzellik merkezi çok kapsamlı her dalda hizmet veren estetik üzerine kurulmuş bir kurumdur.  Lazerinden tutun el ayak bakımına kadar saç ekimi de içeren içerikli bir kurumdur.  bunun yanı sıra müşterilerimizle olan dost bağımızın olduğu kurumdur. Bizim müşterilerimiz buraya geldiklerinde A’dan Z’ye bütün ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Saç ekimi Türkiye’de 6 yıldır bulunmaktadır. Fakat doğu Anadolu bölgesinde son 5 yıldır hizmete başlanılmıştır.”

Lazer epilasyon işleminde yüzde yüz çözümü var mıdır?

“Lazer epilasyon olarak; %100 bir işlem uygulandığını kimse söyleyemez. Hastalar belki yüzde yüz bittiğini düşünür ama yüzde yüzlük bir sonuç alınmaz. Biz %90 tüyleri bitiriyoruz. Zaten, cihazımız Doğu Anadolu bölgesinde sadece bizde mevcuttur. En etkili ve en kalıcı lazer çözümü bizdedir. ”

İleriye dönük projeleriniz nelerdir?

“2017 altıncı ay itibariyle Rana saç ekim ve lazer epilasyon güzellik merkezi adı altında bayilikler verilecektir.“

Doğu Anadolu bölgesinde en çok saç ekimi yapan firma siz olduğu dile getirdiler. Sizce doruluk payı nedir?

“Evet. Doğu Anadolu bölgesinde en büyük ve en kapsamlı estetik merkezi biziz. Saç ekiminde ise; yine biziz. Zaten 5000’den fazla referansımızla bölgede en iyisi olduğumuzu düşünüyorum.” diyerek konuşmalarını tamamladı.

 

Şimdi ise; Rana Gruop İmtiyaz sahibi olan Sayın Veysel Merdiban Beyefendiyleyiz.

“Herkesin bir seçimi vardır. Benim seçimlerim ise herkesten çok farklı oldu. Genç yaşlarda hayata atıldım. İlk girişimim bir eczanede çalışmak oldu. Oldukça meraklı ve çalışmayı seven bir insanım. İlk işimde kalfa olmayı başarmıştım. Daha sonra başka eczanede göreve başladım. Eczanenin işletmesini yapıyordum. Oradan ayrıldıktan sonra üç hayalimi gerçekleştirmek için yola koyuldum. Biliyordum ki bu yol oldukça zor geçecek… Bu riski alarak projelerimden medikal, optik ve güzellik merkezi olarak üç ana branşta oluşan bir birileriyle bağlantılı hedeflerimi gerçekleştirmek için yola koyuldum. Tabi bütçeler ortadaydı. Bu yüzden ilk önce medikal şirketi kurmaya başladık. Medikalde perakende satış ve ihale yoluyla iyi bir yol izledik.  İşlerimiz oldukça iyi olduğunu düşündük ve sıra ikinci hedefi gerçekleştirme vakti gelmişti. Bu da güzellik merkeziydi. Tabi bu işi yaparken eczane yönetimini de ele almıştık. İki iş oldukça yorucu ve stresliydi. Bunlara rağmen genç girişimciliği göstermek için ikinci projem dediğim güzellik merkezi açmaya karar verdik. Amacımız ulusalda ilkleri başarmaktı. Bunu da hayli güzel yapıyorduk. Güzellik merkezi açamaya karar verdiğimde eski patronum olan kişiyle birlikte güzellik merkezi açmaya karar verdik.

Örnek olarak; Boya ustasını tutup, kendim boyatıyordum. Tabi boyacıda hayretler içinde “Bu adam ne yapıyor? Beni çağırmış kendisi boyatıyor…” diye düşündüğünden emindim.

Bir cihazımız ve iki çalışanımız vardı. İşin acemisi olmaya rağmen işlerimiz oldukça iyiye gidiyordu. Tuttuğumuz uzman personeller bizleri yüksek noktaya taşımaya yardımcı oldu. Zaman aleyhimize işliyordu. Bunun farkındaydık. Birkaç cihaz almaya ihtiyacımız vardı. Çünkü müşteri potansiyelimiz oldukça harika gidiyordu. Aldığımız cihaz AleXsandrite, nd:yag  lazer epilasyondu. Bu cihaz yetmiyordu bize. Bizde birkaç adet cihaz almak zorunda kaldık. Mevcut iş yerimiz bir iken, altı iş merkezini birleştirerek estetik merkezi kurmaya karar verdik. Turkuazın üçüncü katını komple estetik merkezi yaptık. Diğer şubemizde Perihan Avm’de bulunuyordu. Bunu çok iyi biliyorduk ki büyük işler, büyük kazançlar getirecektir. Bunun yanı sıra büyük işler, büyük kayıplarda verecektir.

Bunu asla unutmayın! Risk alınmayan hiçbir işte, kazanç elde edilemez. Batacağınızı bilseniz bile riski göze alın. Çünkü en güzel hedefler, plan yapıldığında kazanacak zaferleri hayal etmektir.  Artık beş cihazımız vardı. Birçok alanda insanlara hizmet verebiliyorduk. Anlayacağınız tepeden tırnağa bakım ve estetik yapıyoruz.  Saç ekim, botoks ve dolgu, dermo kozmetik, saç güçlendirme, el ayak bakımı, kuaför, iğneli epilasyon,  lazer epilasyon, bayan kuaförü, erkek kuaförü, cilt bakımı hacamat ve sülük tedavisi birde diş hekimliği… Ve tekrardan söylüyorum. Tepeden tırnağa estetik merkezi olarak hizmet veriyoruz.  Hedeflerimiz bizleri yanıltmadı. Yanılmıyorsam, Doğu Anadolu bölgesinde en büyük güzellik merkezi biziz. Bu arada unuttuğum bir durum var. 2013 yılında güzellik merkezi kurduk. Personel sayımız iki iken, 2016 yılında kırk beşe yükseldi. Tabi sadece Van bölgesi için çalışanlarımız. Rana Güzellik merkezi 1600 metre kare üzerinde kurulan bir iş yerdir.

Tabi bu başarıyı da tek başarmadım. Çalışanlarımla ve en önemlisi hiç yanımda eksik olmayan Halkla ilişkiler müdürüm; Melek Ertosun hanımefendi ve Saç ekiminde ortağım; Sayın Ömer Uğur beyefendi oldu. Bu konuda kendilerine şükranlarımı sunarım. Şubelerimizden bir kaçı olarak Batmanda Dünya hastanesi, Mersinde ise; Doğuş hastanesinde saç ekim bölümümüzü açtık. Rana isminin nereden geldiğini sorarsanız? Rana ilk kurulduğunda eski ortağım olan kişinin çocuğunun ismiydi. Bizde ismi beğendik, o günden bugüne ismi taşımaktayız. Patentli olan ismimizle kurumsal kimlik adı altında hizmetlerimize devam ediyoruz.  Zaten uzun bir yolun hüzünlü anları olacağını tahmin edebiliyordum.  İki bin on altı altıncı ayında ortağımdan ayrıldım. Tek başıma yürümeye ve tek başıma hedefleri kazanacağıma karar verdim. Bu işletmenin sahibi şuan benim. Benim haricimde ortağım bulunmamaktadır. Bu iş yeri halkımın destekleri neticesinde büyüdü. Halkıma ve dostlarıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum. “dedi.

 

 

Not: Firmaların tanıtım yazılarını ve haberlerini röportaj dâhilinde özel olarak Van Gazetesi Haber Merkezi tarafından yapılmıştır. Bu konuda desteklerini eksik etmeyen halkımıza ve okurlarımıza yeni mizahımızla merhaba diyerek, başka özel haberde görüşmek ümidiyle kalın sağlıcakla…

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer haberleriVan Gazetesi | Van Haber | Van Haberleri | Vanhaber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ