Saç Ekimi Uzmanı Van’da Rekor Kırdı

Saç Ekimi ve Estetik Uzmanı Sayın, Ömer Uğur Beyefendi, Türkiye geneli 7500’e yakın, saç ekimi yaptığını... En çok ağırlıklı olarak, Van bölgesi bulunduğunu, hasta potansiyelinden dolayı sadece 5000 kişinin saç ekimini yaptığını belirtti.
Bu haber 2017-03-22 12:16:19 eklenmiş ve 1569 kez görüntülenmiştir.

1.    Öncelikle merhabalar... Bize kendinizden bahseder misiniz?

 

“Ben saç ekim ve estetik uzamanı Ömer Uğur, öncelikle merhabalar, Van doğumluyum. Uzun yıllar bu işi İstanbul’da yaptım. Sonra bu işi ilk olarak Doğu Anadolu ve Van olarak başlattım. Uzun süredir bu işi yapıyoruz. Saç ekim ağırlıklı olarak yapıyoruz.”

 

2.    Estetik dalında en çok yoğun olduğunuz durum nedir?

 

“Türkiye’de birçok şubemiz var. Ağırlıklı olarak estetik lazer epilasyon saç ekim olarak çalışıyoruz. Doğu Anadolu bölgesinde daha yoğun olarak saç ekim ve lazer epilasyon yapmaktayız. Tabi bu durum bizleri yormaktan öte bizleri daha kaliteli ve daha özverili olmaya teşvik etmektedir.”

 

3.    Bugüne kadar kaç kişiye saç ekimi yaptınız?

“Türkiye geneli 7500’e yakın, saç ekimi yaptık. En çok ağırlıklı olarak, Van bölgesiydi. Hasta potansiyelinden dolayı sadece 5000 kişinin saç ekimini Van’da yaptık. Bu bizim için çok iyi bir sonuç. Neden mi? Van’da saç ekimi olarak güzellik dalında rekor kırdık.”

 

4.    Genç girişimci olarak günde kaç saatinizi ise ayırıyorsunuz?

“Daha iyi bir iş çıkarmak için, hastalara tatmin olacak cevap olması için, hedeflerimize ulaşmak için, günde aşağı yukarı 13 ile 14 saat arası çalışmaktayız. “

 

5.    Çalıştığınız kurum ve kuruluş hangisidir?

“Rana saç ekim ve estetik merkezi olarak çalışıyoruz.”

 

6.    Estetik dalımda size en çok destek veren kimdir?

“Türkiye’nin birçok ilinde yani Van, Batman, Mersin, İzmir, İstanbul’da şubelerimiz bulunmaktadır. Her gün biraz daha hedefimiz yükseltmek, başarımıza başarı katmak ve her geçen gün ekip sayısını artırarak başarılara ulaşmaya devam ediyoruz. Cihaz sayısını artırarak, yabancı ülkelere de açılmayı düşünüyoruz. Çünkü: Yabancı ülkelerden Rana Güzellik ve Estetik merkezine gelenler var.”

 

7.    Saç ekimi’ ne neden ihtiyaç duyulur?

 

“İlk bakışta en çok dikkat çeken noktalardan birisi saçlarımızdır. Saçımızın kalitesi, niteliği, rengi, uzunluğu farklı farklıdır ve hepimiz farklı şekillerle ve taramalarla saçımızın farklı ve güzel görünmesi için elimizden geleni yaparız. Saçımızın rengi, şekli, kısalığı ya da uzunluğu hayattaki duruşumuz, tarzımız, zevk ve beğenilerimiz hakkında ipuçları verir. Saçlarımızın varlığı gençlikle özdeşleşirken, yokluğu olduğumuzdan daha yaşlı algılanmamıza neden olur. Saç dökülmesi ile karşılaşan kişi sosyal ve kültürel olarak kendini eksik hisseder ve özgüven kaybı yaşar. Bu negatif algı da bireyleri hayatın her alanında olumsuz etkiler. İşte tam da bu yüzden saçlarımız bezler için önemlidir. Bireyler üzerindeki tüm olumsuz etkilerine karşın 50 yaşındaki erkeklerin %50’si saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalır. Bu durumdan kurtulabilmek için bireyler çoğunlukla yıllar boyu süren birçok değişik tedavi seçenekleri denerler. Maalesef medikal tedavilerle dökülen saçların yeniden çıkması medikal tedavilerle sağlanamıyor ve modern dünyamızda saç dökülmesinin bilinen en etkin tedavisi saç ekimidir.”

 

8.    Modern saç ekimi operasyonları

 

“Saç ekimi operasyonu kısaca başın arka bölümünden saç köklerinin alınıp, saç dökülmesinin oluştuğu alanlara aktarılmasıdır. Bir çeşit yer değiştirme operasyonu da denilebilir.

 

Başın arka kısmında kalan saçlar ömür boyu uzama kapasitesine sahip donor dominant olarak bildiğimiz saçlardır. Bu saç kökleri kelleşmiş alanlara aktarıldığında saç uzatma yeteneklerini yitirmezler. Dominant verici saha saç ekiminin bilimsel temelini oluşturmaktadır. Başın arka kısmında yeterli verici saç kökü olan her birey saç ekimi için uygun adaydır. Geçmişte saç dökülmesi yaşayan birçok hasta saç ekimi için uygun aday değilken, modern tekniklerin gelişmesi, saç ekiminin bir sanat olarak algılanması ile saç kaybı sorunu yaşayan hemen herkese bugün saç ekimi yapılabilir. Günümüzde FUE saç ekimi ile elde edilmek istenen sadece aktarılan köklerin yetişmiş olması değil, doğal görünümlü bir sonuç elde etmektir. Kimse saç ekimi yaptırdığının fark edilmesini istemez. Modern saç ekimlerinin yan etkileri operasyon sonrası oluşan hafif bir ağrı ve rahatsızlık, nadir de olsa göz çevresinde hafif bir şişme ve alıcı sahada oluşan bir hafta kadar süren kırmızı nokta ve kabuklanmalardır. Kanama, enfeksiyon, skar yok denebilecek kadar az görülmektedir. Modern saç ekim cerrahisi hasta için konforlu, önceden tahmin edilebilir sonuçları olan ve yüz güldürücü bir cerrahi operasyondur.”

 

9.    Saç ekiminde verici alan neresidir?

 

“Saç kökleri (folliküler unite), saçların özellikle yoğun olarak bulunduğu ve dökülmeye dirençli olduğu iki kulak arası ve ense bölgesinden alınır. Böylece ekilen saç dökülmez ve saç ekim sonrası sonuç kalıcı olur.”

 

10.                     Saç ekiminde verilen sayılar neyi ifade eder?

 

“Saç ekiminde nakledilecek miktar saç kökü sayısını ifade etmektedir. Saç tellerinden bahsedecek olursak saç teli adedi saç kökü miktarının iki katından daha fazla olabilmektedir. Bu anlamda saç ekim öncesi hastaya önerilen sayıları saç teli miktarı üzerinden konuşmak kafa karıştırıcı olabilmektedir. Her bir saç kökünün (folliküler unite) birden fazla saç teli içerdiğini düşünürsek 3000 saç kökü naklettiğimizde aslında 8000-10000 arası saç teli nakletmiş oluyoruz.”    

 

11.                     Son olarak neler söylemek istersiniz?

 

“Son olarak eklemek istediğim. Bu işi bilen arkadaşlarımız yapsın. Kaliteli ve steril bir şekilde yapsınlar. Bu arada Estetik konusunda, güzellik konusunda ve bu güne kadar hep yanımda olan, Veysel Merdiban kardeşime teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Bunun yanı sıra Veysel kardeşimle beraber güzel adımlar attık. Güzel projeler yaptık. İnşallah bu projeyi daha ileriye getirmeyi düşünüyoruz. Veysel kardeşime tekrardan emeklerinden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum.” diyerek konuşmalarını sonlandırdı.

 

Bizlerde Van Gazetesi ekibi olarak, Rana Güzellik ve Estetik Merkezine, Saç ekim ve Estetik uzmanı, Ömer Uğur Beyefendiye teşekkürlerimizi sunarız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ETİKETLER : Saç Ekimi Uzmanı Van’da Rekor Kırdı van haber van gazetesi van haberleri van son dakika
Diğer haberleriVan Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ