Ürettiği giysileri satarak geçimini sağlıyor

İlçemizde yaşayan 51 yaşındaki ev kadını Fehima Akkoyun, Başkan Vekili Abdulselam Öztürk’ün kendisine aldığı 6 bin TL değerindeki dikiş nakış makinesiyle ürettiği giysileri satarak geçimini sağlıyor.
Bu haber 2017-06-06 13:03:13 eklenmiş ve 147 kez görüntülenmiştir.

Yaz aylarında eşi inşaatta çalışan 4 çocuk annesi Fehima Akkoyun, kışın ise iş olmaması nedeniyle ailenin geçim konusunda zorlandığını ve bu yüzden eve katkı sağlamak için dikiş nakış işine başladı.


Ailesine katkı sağlamak için dikiş nakış ürünleri ve yünlü çocuk elbisesi dikmeye karar veren Fehima Akkoyun, Başkale Kaymakamlığa başvurdu.


Başkan Vekili Abdulselam Öztürk ile görüşen Fehima Akkoyun, kendisine alınan makine ile ürettiği giysileri satarak, ailesine destek veriyor.


Çocuklarına ve eşine katkı sağlayan Akkoyun; "Başkale'de kadınlar çalışmıyor, ben bu durumdan rahatsız oldum. Eşim tek başına eve bakmakta zorlanıyordu. Allah razı olsun bu durumu kaymakamımızla paylaştım, bana destek çıktı. Bana aldığı makine sayesinde yaptığım çocuk giysilerini satıyorum. Kendisine çok teşekkür ediyorum" dedi.

ETİKETLER : ürettiği giysileri satarak geçimini sağlıyor ABDULSELAM ÖZTÜRK fehima eşim
Diğer VAN HABER haberleriVAN HABER GAZETESİ
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ