Piri Reis Denizcilik Okulu 7. Mezunlarını verdi

Van’ın Edremit İlçesi’nde düzenlenen törende bölgenin tek denizcilik okulu olan Van Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 7. Mezunlarını verdi.
Bu haber 2017-06-08 16:18:56 eklenmiş ve 280 kez görüntülenmiştir.

Edremit ilçesinde Marina Limanı’nda yapılan mezuniyet törenine Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Van Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanı Kemal Mescioğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Danışman, Tatvan Liman Başkanı Adburrahman Aki, Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Murat Yılmaz, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okuyan öğrencilerin bir meslek sahibi olarak mezun olduklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, “Şimdi hasat zamanı. Yılların ekimini bu aylarda biçiyoruz. Her gün değişik okullarda bu tür mezuniyet programlarına katılıyoruz. Heyecanlı bir gün. Sevgili öğrenciler; sizler bugün burada bir meslek sahibi olarak mezun oluyorsunuz. Diğer öğrenciler gibi değil, bir mesleğe, bir beceriye sahipsiniz. Yolunuz açık, rotanız net olsun. İyi mezuniyetler diliyorum” dedi.

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın ise yaptığı konuşmada, meslek liselerinin önemine değindi.

Gençleri, çocukları yetiştiren ailelere saygılarını sunan, emeği geçen eğitim gönüllülerine teşekkürlerini dile getiren Yalçın, ilk kez bu denli bir törene katıldığını belirtti.

Öğrenciler ile ortak yönünün bir meslek lisesi mezunu olmasından söz eden Yalçın, meslek lisesinde aldığı eğitimin 32 yıllık iş hayatının temelini oluşturduğunu söyledi. Meslek lisesinde alınan eğitimin hayatın her kademesinin temelini teşkil ettiğini kaydeden Yalçın, “32 Yıllık memuriyet hayatımda teknik açıdan her anlık eğitimin faydasını, katkısını gördüm. İnşallah sizlerde bunun meyvelerini alacaksınız. Hepinizi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu. 

 

Programda Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ve Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani’n de birer konuşma yapmasının ardından bayrak devir teslimi yapıldı. Ardından yemin töreni gerçekleştirildi. Öğrencilere başarı belgelerinin verilmesi ve mezuniyet pastasının kesilmesi ile program sona erdi. 

ETİKETLER : Van’ın Edremit İlçesi’nde düzenlenen törende bölgenin tek denizcilik okulu olan Van Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 7 Mezunlarını verdi van haberleri van vanda haber van olay van ekspres
Diğer VAN HABER haberleriVAN HABER GAZETESİ
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ