Yol kavşak ve kaldırım çalışmaları devam ediyor

Van Büyükşehir Belediyesi, kent trafiğini rahatlatmak için başlattığı çalışmalara devam ediyor. Eski emniyet kavşağı ve eski araştırma hastanesinde toplu ulaşım araçları için yeni alanlar oluşturuldu.
Bu haber 2017-06-17 12:02:08 eklenmiş ve 154 kez görüntülenmiştir.

Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, vatandaşların şehir içi trafikte rahat hareket edebilmeleri için projelerini bir bir hayata geçiriyor. Ekipler, şehir trafiğini olumsuz etkileyen eski emniyet kavşağı ve eski araştırma hastanesi önünde önemli değişikliğe gitti. 

Halilağa mahallesinde, eski emniyet müdürlüğü binasının çevre duvarının dışında köprülü kavşağın hemen yanında bulunan alan toplu ulaşım araçları için park trafiğine açıldı. Ayrıca maraş caddesi üzerinde eski araştırma hastanesinin önünde de yol geriye çekilerek toplu ulaşım araçları için cep yapıldı.

Ekiplerin çalışmalarını izleyen Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer, halkın refahı için çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi.

Eski Emniyet kavşağının dar olmasından kaynaklı sıkıntılar yaşandığını belirten Tamer, "Bu tür sıkıntıların ortadan kaldırılması için şehrin her noktasında yol genişletme çalışmalarımız devam edecek. Bu kavşaklar yapıldıktan sonra hem toplu taşıma araçları rahat bir şekilde yolcu alabilecek, hem de karayolundan geçen araçlar sıkıntı yaşamayacak, inşallah bu çalışma ile toplu taşıma araç sahiplerinin de memnun kalacağına inanıyorum. Kısa bir süre de bitireceğiz. Halkımız en iyi hizmete layıktır" dedi.

Mevcut kavşağın dar oluşu nedeniyle sürekli kazaların yaşandığını söyleyen Halilağa Mahallesi Muhtarı Mehmet Nuri Kar ise bu hizmetin Van trafiğine büyük rahatlama getireceğini ifade etti.

Kerim Aslan isimli vatandaş da Büyükşehir Belediyesi’nin kentin bir çok noktasında yürüttüğü çalışmaların takdire şayan olduğunu belirterek “Vatandaşı hizmetle buluşturan çalışmaların devam etmesini istiyoruz” dedi.

ETİKETLER : Yol kavşak ve kaldırım çalışmaları devam ediyor
Diğer VAN HABER haberleriVAN HABER GAZETESİ
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ