Kızılkaya: Dünyayı barış deryasına çevirmek için varız

Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği İle Van Adım Eğitim Yardımlaşma Derneği Bugün İftarda Yetim Ve İhtiyaç Sahibi Aileler Bağişçılar Ve Gönüllüleriyle Elit Düğün Salonunda İftarda Buluştular. İftar Programı Filistinli tıp öğrencisi Enes Sartavi'nin okuduğu Kur'anı Kerim tilavetiyle başladı. Okunan Kur’an-ı Kerim mealinin ardından söz alan Adım-Der Başkanı Ve aynı zamanda Yardımeli Gönüllüsü Garip Kızılkaya, iftar programlarının bir paylaşım olduğunu belirterek, katılımcılara teşekkürlerini dile getirdi.
Bu haber 2017-06-20 11:07:11 eklenmiş ve 134 kez görüntülenmiştir.

Dünyanın her yerine mazluma, muhtaca yardım elini uzatan Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği’nin kardeşliği tesisi konusunda da canla başla çalıştığını belirten Adım-Der Başkanı Ve aynı zamanda Yardımeli Gönüllüsü Garip Kızılkaya, dünyayı bir barış deryasına çevirmek için var olduklarını söyledi.

Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği İle Van Adım Eğitim Yardımlaşma Derneği  Bugün İftarda Yetim Ve İhtiyaç Sahibi  Aileler Bağişçılar Ve Gönüllüleriyle Elit Düğün Salonunda  İftarda Buluştular. 

İftar Programı Filistinli tıp  öğrencisi Enes Sartavi'nin okuduğu Kur'anı Kerim  tilavetiyle  başladı.

Okunan Kur’an-ı Kerim mealinin ardından söz alan  Adım-Der Başkanı Ve aynı zamanda Yardımeli Gönüllüsü Garip Kızılkaya, iftar programlarının bir paylaşım olduğunu belirterek, katılımcılara teşekkürlerini dile getirdi.

İftar Öncesi gündüz düzenlenen programda bağişçıların desteğiyle 216 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuk giydirdiklerini belirten Kızılkaya, “Gençlerle, bayanlarla güzel çalışmalar yapıyoruz. Biraz daha gayret göstererek, daha fazla kitleye ulaşmak, yardım etmek en büyük temennimizdir. Van’da bizler Yardımeli temsilciliği olarak üç yıldan bu yana özellikle ihtiyaç sahiplerine gıda, giyim gibi yardımlar yapıyoruz. Tabi bu yardımlarımız sadece Ramazan ayı ile sınırlı kalmıyor. Bütün bir yıla yayıyoruz. Öte yandan yine dünyanın farklı bölgelerine yönelik kampanyalar düzenleyerek yardımlar ulaştırdık. Okullarımızda farklı kitlelere ayni ve nakdi yardımlar yapıyoruz, hastalarımızın yanında yer alıyoruz. Kardeşlik ilkesine büyük önem veriyoruz. Biz sadece yardımları yapan bir dernek değil, ülkemizi olumsuz etkileyen olaylara karşı da dik durduk, tavrımızı ortaya koyduk. Bu anlamda kardeşliğimizi hiç kimse bozamayacak, bozmalarına da fırsat vermeyeceğiz. Dünyanı bir barış deryasına çevirmek için varız. Ümmetin olduğu her yerde biz varız, var olmaya da devam edeceğiz. Bu bir paylaşımdır. Rabbim bu paylaşımımızı artırsın. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kızılkaya’ın ardından söz alan Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği’nin Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Huriye Meral Değirmenci ise, gerek Türkiye gerekse dünyanın farklı ülkelerine yönelik yaptıkları çalışmalardan söz etti.

Programa Van Yardımeli Derneği ve Adım-Der Yöneticilerinin yanı sıra AFAD Van İl Başkanı Osman Uçar ve  Eğitim Bir-Sen Van Şube Başkanı Osman Ayşin de iştirak etti.

 

 

ETİKETLER : van van haberleri enes ADAF il iftar programı
Diğer VAN HABER haberleriVan haberleri Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ