Vali İbrahim Taşyapan, güvenlik korucuları

Vali İbrahim Taşyapan, güvenlik korucuları onuruna iftar yemeği düzenleyerek, terörle mücadelenin önemli unsuru olan korucularla iftar sofrasında beraber oldu.
Bu haber 2017-06-20 12:56:17 eklenmiş ve 206 kez görüntülenmiştir.
otelinde verilen iftar davetine, il genelinden çok sayıda güvenlik korucusu katılırken, iftar sonrası koruculara hitap eden Vali Taşyapan, güzel bir Ramazan akşamında bir araya geldiklerini belirterek, güvenlik korucularını köylerde ve mahallelerde jandarma ve polis kuvvetleriyle aynı seviyede, onların yanında ve onlarla birlikte, güvenlik hizmeti icra eden unsurlar olarak nitelendirdi.
 
        Koruculuk sisteminin ülkemizde uzun yıllardır var olduğunu ifade eden Vali Taşyapan, bu sistemin çok büyük kahramanlar yetiştirdiğini, şehitler ve gaziler verdiğini, bu nedenle kendilerine minnettar olduklarını dile getirdi. 
 
        Hükümetin 2016 yılından itibaren koruculuk sistemini yeniden ele aldığına ve önemli düzenlemeler yaptığına da değinen Vali Taşyapan, “Geçici köy korucusuyken güvenlik korucusu adını alan güvenlik unsurlarımız, kendi bölgeleri haricinde başka bölgelerde de görev yapabilme imkanına kavuştu. Emeklilik hakkı tanınan korucularımızın yerine de yakınları korucu yapıldı. Böylelikle korucularımızın yaş ortalaması da düşürülmüş oldu. Yıllardır korucularımızın haklı taleplerinden olan sigorta talepleri de geçtiğimiz aylarda yerine getirildi. Bu düzenlemeden dolayı başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, hükümetimize, içişleri bakanımıza ve jandarma genel komutanlığımıza sizlerin adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.
İlimizde fiili olarak görev yapan çok sayıda güvenlik korucusu bulunduğunu hatırlatan Vali Taşyapan, yeni düzenlemeler ile yaşları gençleşen korucular sayesinde, kaymakamların ve jandarma teşkilatının sevk ve idaresinde, teröre ve teröristlere karşı daha iyi sonuçlar alınacağını kaydetti.
 
        Üzerinde yaşadığımız toprakların, köylerin, mahallelerin hepimizin olduğunun altını çizerek birlik ve beraberlik mesajı veren Vali Taşyapan sözlerini şöyle sürdürdü:
 
        “Bu ülke, bu topraklar, yaşadığımız köyler ve mahalleler, sizlerin, bizlerin, hepimizin. Buralarda hiçbir hıyanete, hiçbir terörist unsura yer ya da yaşama imkanı verecek durumda değiliz. Tüm güvenlik kuvvetlerimiz, devletimizin bütün imkanlarını sonuna kadar kullanarak bu hainler ile mücadele edecek. Bunları inşallah bu topraklardan en kısa sürede köklerini kazıyarak göndereceğiz. Bugün pek çok noktada; Hakkari’de, Çukurca'da, Faraşin’de, Tendürek’te ve Kato’da büyük mücadele devam ediyor. Güzel sonuçlar alıyoruz, bu arada istemesek de şehitlerimiz oluyor. Şehitlerimizi buradan bir kez daha rahmetle anıyorum. Şehitlerimiz bu toprakların mühürleridir. Onları da gönlümüzde, yüreğimizde sonsuza kadar yaşatacağız. Emanetlerini de her zaman başımızın üzerinde taşıyacağız. Devlet olarak onların üzerine kol kanat gereceğiz. Bu vesileyle Ramazan-ı Şerif’inizi tebrik ediyor, yaklaşan Kadir gecenizi kutluyor, inşallah selamet üzere aileniz ve sevdiklerinizle bayrama kavuşmanızı ve güzel bayramlar geçirmenizi diliyorum. Soframızı teşriflerinizden ve davetimize icabetinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Allah’a emanet olun.”
 
        Güvenlik korucuları onuruna verilen iftar yemeğine, Vali İbrahim Taşyapan’ın yanı sıra, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Arif Çetin, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, il jandarma komutanı ve jandarma personeli ile diğer davetliler katıldı.
ETİKETLER :
Diğer VAN HABER haberleriSOKAK HABER GAZETESİ
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ