Büyükşehir, diyaliz hastasına ev yapıyor

Van Büyükşehir Belediyesi, 4 çocuğuyla birlikte barakada yaşayan diyaliz hastası Orhan Kılıç’a ev yapıyor.
Bu haber 2017-06-22 14:55:59 eklenmiş ve 146 kez görüntülenmiştir.

2011’deki Van depreminde evi ağır hasar gören diyaliz hastası Orhan Kılıç’a Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı. Seyrantepe Mahallesi’nde ikamet eden Orhan Kılıç’ın daha önce yine belediye tarafından yapılan evi çevresel etkenlerden dolayı yıkıldı. 4 çocuğuyla birlikte yaklaşık aydır bir barakada hayatlarını sürdüren Orhan Kılıç, sıkıntılarını dindirmek için büyükşehir belediyesine başvuruda bulundu. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı sosyal hizmet uzmanlarının değerlendirmesi sonucunda aileye kendi arazileri üzerinde 90 metre karelik ev yapımına başlandı. Kısa sürede bitirilmesi hedeflenen konutla mağdur ailenin sıkıntısı giderilmiş olacak.

Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer’de evi yıkılan diyaliz hastası Kılıç ailesini ziyaret etti.

Dört çocuğuyla birlikte açıkta kalan Kılıç ailesine Büyükşehir Belediyesi olarak yardım ettiklerini belirten Tamer, “Orhan Kılıç’ın durumunun yerinde tespitini yaptık. Çaresizlik ve perişan halde olduğunu gördük. Vali ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın İbrahim Taşyapan, Genel Sekreterimiz Sayın Mustafa Yalçın'ın talimatları doğrultusunda 90 metre karelik ev yapılması kararlaştırdık” dedi.

Diyaliz hastası Orhan Kılıç’da Büyükşehir Belediyesi’nin müracaat sonrası geri dönüş yapmalarına çok sevindiğini ifade etti.

Kılıç, “Eski Belediye Başkanı bu evleri bize verdi. 2011 depreminde hasar görmüştü . Yağışlar nedeniyle bu yıl yıkıldı. İki aydır barakada kalıyorum. Diyalizim hastasıyım. Diyalize gidiyorum. Çocuklarım çaresiz kalıyor. Yardım eden, yetkililere ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ 

ETİKETLER :
Diğer VAN HABER haberleriSOKAK HABER GAZETESİ
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ