Kaya'dan Daha Çok Çalışan Kayyum

Van Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaları vatandaş ile işbirliğiyle yıkıyor.
Bu haber 2017-06-30 09:39:53 eklenmiş ve 355 kez görüntülenmiştir.

"Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler, vatandaşların can ve mal güvenliği için, metruk binaları tespit edip, ev sahiplerinden gerekli izni aldıktan sonra yıkım işlemlerini gerçekleştiriyor. Kent estetiği için bir süre önce başlatılan harfiyat temizliği devam ediyor. Van depreminde ağır hasar gören binaların yıkımına halktan büyük destek geldi. Van Büyükşehir Belediyesine şuana kadar 300 kişi yıkım için talepte bulundu. 

Şerefiye Mahallesi’de talep üzerine Çohaz Petrol yanında bulunan metruk bir bina, zabıtanın güvenlik tedbirlerini aldıktan sonra ekipler tarafından yıkılarak kaldırdı. 

Bina sahibinin isteği üzerine yıkım işlemi gerçekleştirdiklerini belirten Belediye yetkilileri, “Vatandaşımızla el ele vererek, tehlike arz eden, görüntü kirliliğine sebep olan yapıları bir bir kaldırıyoruz. Şu anda vatandaşlarımızdan gelen yaklaşık 300 yıkım talebi var. Ekonomik gücü yerinde olan vatandaşlarımıza bu yapıları kendi imkanları ile kaldırmaları için tebligatta bulunarak belli bir süre veriyoruz. Eğer belirlenen zaman içinde bu işlemi yapmazlarsa kendi ekiplerimiz ile bu yapıları ortadan kaldırarak oluşan maliyetleri bu vatandaşlardan talep ediyoruz. Eğer vatandaşın ekonomik gücü yoksa bu durumda yine yıkım ve hafriyat kaldırma işlerinizi biz hiç bir ücret talep etmeden yapıyoruz” diye konuştu.

Şerefiye Mahallesi’nde yıkım işlerini sürdüren ekipler Alipaşa ve Sıhke Caddesi’nde de çalışmalara başladı."

Hemen hemen hergün başka yapı ve denetimlerini sürdüren, etkinlikleri yapan Kayyum oldukça işinin ehli çıktı.

ETİKETLER : Kaya'dan Daha Çok Çalışan Kayyum
Diğer VAN HABER haberleriVan haberleri Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ