İŞGEM 30 modern iş yeri ve sosyal tesis yapılıyor

Van İş Geliştirme Merkezince (İŞGEM) yürütülen 9 milyon avro bütçeli " Van İŞGEM Büyüyor" projesi kapsamında yapılan 30 modern iş yerinin, yıl sonunda girişimcilere teslim edilmesi amaçlanıyor. Avrupa Birliği ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının fon sağladığı, Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında yürütülen " Van İŞGEM Büyüyor" projesi ile kentte 30 modern iş yeri ve sosyal tesis yapılıyor. “Van İŞGEM Büyüyor Projesi”, Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği kapsamında geliştirilen Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA-Instrument for Pre Accession)’nın, Rekabetçi Sektörler Programı çerçevesinde gerçekleştiriliyor.
Bu haber 2017-06-30 09:54:17 eklenmiş ve 139 kez görüntülenmiştir.

"Program bölgeler arasındaki ekonomik ve sosyal farklılıkları azaltmayı, Türkiye ekonomisinin rekabet gücünü artırarak AB ekonomisiyle uyum süreci hızlandırılmasını amaçlanıyor. Rekabetçi Sektörler Programı T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından yürütülüyor.

“Van İŞGEM Büyüyor Projesi” Van ilinin ekonomik gelişimi açısından önemli bir yatırım olup; Proje kapsamında yapılan 30 yeni Modern İşyeri alt yapısı hazır halde yeni girişimcilerin hizmetine sunulmaya başlıyor. Ayrıca yeni işe başlayacak girişimcilere sağlanacak teknik destek ile işlerini daha kısa sürede ve sağlıklı geliştirme fırsatı yakalayacaklar.

2005 yılında kurulan Van İŞGEM Van ilinin iş potansiyelini artırarak ilin ekonomik gelişimine katkı sağlamak için girişimcilere kurulduğu günden itibaren desteğini arttırarak devam ettirmektedir. Van iline 9 Milyon 200 Bin Avroluk Avrupa Birliği kaynağının aktarılmasını sağlayan Van İŞGEM’in amacı Bölgenin Sosyo ekonomik gelişimine katkı sağlamak ve Ülkemizde geliştirilmekte olan Girişimcilik Ekosisteminin gelişmesinde Rol Model olarak öncülük yapmaktır.

Van ilindeki Girişimciliğin gelişmesine katkı sağlayan İŞGEM de kurulan 30 yeni modern işyeri ile toplamda 60 girişimciye; Van İŞGEM tarafından teknik altyapı, ar-ge, dış ticaret, satış e-ticaret ve pazarlama, işletme yönetimi, finans gibi alanlarda kendisini geliştirme ve bu sayede iş ve rekabet edebilme gücünü artırarak yeni pazarlara açılma şansı sağlanmaktadır.

Yeni işletmelerin Van İŞGEM’e katılmasıyla birlikte, 700 kişilik istihdam kapasitesine ulaşması, artan iş ve rekabet gücüyle, oluşturulan yeni iş imkanlarıyla bölgedeki ekonomik ve sosyal refahın da artırılmasına katkı sağlanması hedefleniyor.

Başvurular 4 Temmuz 2017 tarihi itibari ile alınmaya başlanacak olup ilk değerlendirmelere 17 Temmuz 2017 tarihinde başlanacaktır.

Sonuç olarak VAN İŞGEM kurulduğu günden itibaren verdiği hizmetler ile ürettiği ve uyguladığı ulusal ve uluslar arası 15 farklı proje sayesinde bölgenin kalkınmasında öncü rol alarak fon kaynaklarınınVan iline aktarılmasını sağlamıştır. Bu sayede birçok soruna çözüm üreten sosyal sorumluk bilincine sahip bir kurum olmuştur."dedi.

ETİKETLER : İŞGEM 30 modern iş yeri ve sosyal tesis yapılıyor van gazetesi van haberleri
Diğer VAN HABER haberleriVan haberleri Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ