Şerif Erbenzer, Siyasete Girmeyi Düşünüyor

Küçük yaşta büyük zorluklar yaşayarak aldığı sorumluluğun bilincinde hareket ederek 3 bine yakın kişiye istihdam sağlayan iş dünyasının önemli isimlerinden Şerif Erbenzer hayat hikayesini bizlerle paylaştı.
Bu haber 2017-07-01 09:22:01 eklenmiş ve 627 kez görüntülenmiştir.

Küçük yaşta büyük zorluklar yaşayarak aldığı sorumluluğun bilincinde hareket ederek 3 bine yakın kişiye istihdam sağlayan iş dünyasının önemli isimlerinden Şerif Erbenzer hayat hikâyesini bizlerle paylaştı. 1977 Van’ın Bakletepe Köyü’nde doğan, babasını 7 yaşında kaybeden,iş umuduyla İstanbul’a gittikten sonra umduğunu bulamayarak Van’a dönen Erbenzer’in hayat hikayesi.

 

HAKSIZLIKLARA UĞRADIM

 

İstanbul’da yaşadığı 15 yıllık zorlu sürece rağmen 2000 yılına kadar iş hayatını çeşitli sektörlerde İstanbul’da sürdürdü. 2000 yılından sonra tekrar Van’a gelerek burada da ilk otopark işletmeciliği yaptı ve henüz tanımadığı, alışamadığı çevreden dolayı otopark işini kaybetti. Y.Y.Ü(Yüzünciyıl Ünüversitesi)’nde bir temizlik firmasında görev aldı. Sonrasında yaşadığı hakaretler, haksızlıklar karşısında hırs yapıp işi öğrenme çabasını sürdürdü. 1 yıla yakın çalıştığı temizlik firmasında kendi işini kurmaya karar verip, karar verdiği iş kurma hayalini 2001’de gerçekleştir. Erbenzer, hâlihazırda kurduğu işine Van’da devam etmektedir. İlk işi Maden Teknik Arama ihalesini aldı. İlk 11 kişiyle başladığı temizlik firmasında şuan Türkiye geneli Van Y.Y.Ü,Van Müzesi, TRT Başmüdürlüğü, Van Adalet Sarayı, Tuşba Belediyesi, Adıyaman Devlet Hastanesi, Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki Garanti Bankaları gibi köklü kuruluşların yanı sıra TBMM’de temizlik, güvenlik ve yemek işiyle birlikte 2800 kişi istihdam ediyor. Bu işlerin yanında seracılık, besicilik, otopark işletmeciliği ve sanayi sitesinde kaporta yedek parça işi yapıyor.

VAN’DAN AYRILAMIYORUM

 

Hedeflerini sorduğumuz Şerif Erbenzer, Van’a olan sevgisini tekrar dile getirerek şunları kaydetti; ‘’Van’a çok ayrı sevgi besleyirum. Van’da yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen Van depreminde bile Van’ı terk etmedim. Her ne kadar Türkiye geneli iş yerlerim olsa da Van’dan ayrılamıyorum. Benim için apayrı bir dünyadır. Van ve bu yüzden her şeyimle bu güzel memlekete ve memleketin güzel insanlarına iş olanakları sağlamak, hep beraber el ele verip Van’ımızı daha güzel geleceğe hazırlamaktır.’’

 

Ticarette başarılı olmanın sırlarını da veren Erbenzer, gençlere Öncelik dürüstlük ve kesinlikle kaliteden ödün vermemek. Bu iki şey sizi asla yarı yolda bırakmaz diyor.

SİYASETİ DÜŞÜNÜYOR

 

Hedeflerinin arasında siyaset var. ileriye yönelik bir düşüncesi olduğunu ifade ediyor. Sosyal ve kültürel faaliyetler alanında çalışmalar yapıyor. Konu ile ilgili Erbenzer,’’ Bilindiği üzere burası aşiretler bölgesi. Herkes kendi kültürünü yaşatmak zorundadır. Bende Burukan Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni kurmak istiyorum. Bu konuda çalışmalarımız var en kısa sürede faaliyete geçecektir.’’ Siyasete neden atılmak istediğini de şöyle dile getirdi. ‘’Ben bir işveren olduğum halde bazı kurum ve kuruluşların kapılarını rahatça çalıp görüşemiyorsam vatandaş nasıl görüşecek derdini nasıl dile getirecek?  Vatandaş ile bir yerlere gelen kişilerin vatandaşla görüşmemesi, görüşlerini önemsememesi beni en çok rahatsız eden konuların başında geliyor. Ben bu memlekete her nerede nasıl faydalı olacaksam orada bulunmaya hazırım. Siyasete de vatandaşın önünü açmak, onlara daha iyi imkânlar sunmak ve bu memlekete daha iyi hizmet için atılmak istiyorum dedi.

 

Kaynak: Van Ekonomist Dergisi

ETİKETLER :
Diğer VAN HABER haberleriSOKAK HABER GAZETESİ
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ