Sayın Valimiz Murat ZORLUOĞLU'nun basın toplantısı

Değerli Basın Mensupları, Bakanlar Kurulunun 13 Haziran 2017 tarihli ve 10458 sayılı Kararı ve Sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile atandığım Van Valiliği ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirildiğim Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevlerime bugün itibarıyla başlamış bulunuyorum.
Bu haber 2017-07-03 12:28:58 eklenmiş ve 186 kez görüntülenmiştir.
Sözlerimin başında,  alçak bir terör saldırısı neticesinde şehit olan ve dün ebediyete uğurladığımız Özalp İlçesi AK PARTİ İlçe Başkan Yardımcısı Aydın AHİ kardeşime Allah’tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Bu vesileyle başta PKK ve FETÖ olmak üzere,  terör örgütleri ve teröristlerle mücadelenin öncelikli görev alanlarımızın başında olacağını ve halkımızın huzur ve güvenini tesis etmek amacıyla ilimizde tek bir terörist kalmayıncaya kadar da bu mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini buradan ifade etmek istiyorum.

Yine, bir önceki görev yerim olan Elazığ’dan Gakkoşların Vanlı Gardaşlarına gönderdikleri selam ve muhabbetlerini sizlerin vasıtasıyla Vanlı kardeşlerime iletiyorum.

Ülkemizin önemli merkezlerinden biri olan, bölgesinin lideri kadim şehir Van’a Vali olarak atanmaktan çok büyük onur duyuyorum. Bu vesileyle beni bu göreve layık gören başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız olmak üzere, Hükümetimize şahsıma duydukları güven için şükranlarımı sunuyorum. Yeni görevimin ilimiz ve şahsım için hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.

Millete hizmet etmek,  büyük bir onurla birlikte çok önemli sorumlulukları da beraberinde getirmektedir.
Bu sorumlulukların bilincinde olarak, yönetimde temel yaklaşımımız eşrefi mahlûkat olan insanı merkeze alan, hukuk, adalet ve hakkaniyet ölçülerine sıkı sıkıya bağlı, hesap verebilen, katılıma açık, toplumumuzun bütün kesimlerini kucaklayan, güler yüzlü bir yönetim olacaktır. 

Yönetim geleneğimizin önemli bir unsuru olan istişareye açık olacak, sorunları mutlaka taraflarıyla konuşarak, görüşerek çözme gayreti içerisinde olacağız. 

Makamda oturan değil, daha çok alanda, sahada,  vatandaşımızın arasında olmaya özel önem vereceğiz. 
Özellikle devletin desteğine ve şefkatine daha çok ihtiyaç duyan şehit aileleri ve gazilerimiz, fakir vatandaşlarımız, kimsesiz-yetim çocuklarımız, biçare kadınlarımız, , engellilerimiz ve yaşlı insanlarımızla bizleri daha çok bir arada göreceksiniz. 

Ayrıca, nüfusunun büyük bölümü gençlerden oluşan ilimizde, çocuklarımız ve gençlerimiz için özel projeler hayata geçirecek ve onların geleceğe daha umutlu ve güvenle bakmalarına destek olacağız. 

Eğitimden sağlığa; güvenlikten ulaşıma; altyapıdan tarıma, ekonomik büyümeye; gençlik hizmetleri ve spordan turizme; sosyal yardım ve hizmetten çevrenin korunması ve sürdürülebilir kalkınmaya kadar tüm alanlarda Van ilinin daha ileriye taşınması için var gücümüzle atanmış gibi değil adanmış gibi çalışacağız. 

Bölgesinin lideri olan ilimizi daha yaşanabilir bir marka şehir yapma yolunda sayın milletvekillerimiz başta olmak üzere belediyeler, adli ve askeri kuruluşlar, üniversite,  meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri ve basın ve medya kuruluşları sürekli beraber çalışacak ve Van’ı 2023 Türkiye’sine birlikte hazırlayacağız. 

Değerli Arkadaşlar;
Önceden başlanmış ve yürütülmekte olan çalışmaların aynı titizlikle takip edileceğini de ifade etmek isterim. 
Bu kapsamda; İlimizin gündeminde olan;
Van Çevre Yolu,
OSB Lojistik Üssü,
Yeni Şehir Stadyumu,
Atıksu Arıtma Tesisi,
Kent İçi Ulaşım Mastır Palanı ve Hafif Raylı Sistem,
Mevcut Katı Atık Tesisinin Rehabilitasyonu ve Yeni Katı Atık Tesisi Yapımı,
Yeni Hükümet Konakları ve Emniyet Hizmet Binaları Yapımı,
Cazibe Merkezi Programı Kapsamında Başlayacak Yeni Yatırımlar,
İl merkez ve ilçelerimizin yol, kanalizasyon vb. alt yapı eksiklikleri
gibi çalışmaları başlatmak ve başlamış olanları da süratle tamamlamak için var gücümüzle çalışacağız. 

Bunlara ilaveten ilimizin güçlü olduğu alanları öne çıkararak, yerel ve bölgesel kalkınma perspektifiyle her alanda yeni ve uygulanabilir projeler hazırlayıp uygulama gayreti içerisinde olacağız. 

Bu vesile ile başta selefim İbrahim TAŞYAPAN Valim olmak üzere ilimize hizmet etmiş olan tüm valilerimizi şükranla anıyor, ebediyete intikal etmiş olanlara rahmet, hayatta olanlara sağlık ve afiyetler diliyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Vanlı vatandaşlarıma selam, saygı ve muhabbetlerimi arz ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Murat ZORLUOĞLU
Van Valisi
ETİKETLER :
Diğer VAN HABER haberleriVAN HABER GAZETESİ
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ