Mustafa Yalçın, VASKİ Çalışmalarını İnceledi

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, VASKİ tarafından yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceledi.
Bu haber 2017-07-05 12:10:13 eklenmiş ve 190 kez görüntülenmiştir.

Daha önce ilçelerde başlatılan çalışma alanlarını gezen Yalçın, Şabaniye Mahallesinde bulunan 1 Nolu su deposunda devam eden terfi merkezini ve Şabaniye Mahallesi Hasanbey caddesinde devam etmekte olan içme suyu hat yenileme çalışmasını inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Mustafa Yalçın'a Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer, VASKİ Genel Müdürü Abdulvehap Gezgen ve VASKİ Daire Başkanları eşlik etti.

İlk olarak 1 nolu su deposunda inceleme yapan Mustafa Yalçın'a bilgi veren VASKİ Genel Müdürü Abdulvehap Gezgen, ''Bu yıl bitireceğimiz terfi merkezinde 2300 metre 800'lük çelik boru kullandık. Bu sayede su kayıpları önlenecek ve daha sağlıklı içme suyu temini sağlanmış olacak. Bejingir su kaynağından aldığımız suyu buradan su sıkıntısı olan kentin üst mahallelerine aktardığımız zaman bu bölgelerde %50-60 oranında bir su artışı olacak. Terfi merkezimiz 40 gün içinde tamamlanmış olacak” dedi.

1 nolu su deposunda yapılan terfi merkezinde inceleme sonrası Şabaniye Mahallesinde yapımı devam eden içme suyu hat yenileme çalışmasını cadde boyu gezen Mustafa Yalçın, çalışmalar hakkında bilgiler aldı. 

Yalçın, çalışma alanında bulunan VASKİ çalışanları ve mahalle sakinleriyle kısa süre sohbet etti. Çalışmaları incelerken yaşlı bir grupla karşılaşan Genel Sekreter Mustafa Yalçın yaşlı grubun ayağa kalması üzerine; “Siz zahmet edip kalkmayın. Sizler görevinizi yaptınız. Görev ve hizmet sırası bizde, size en iyi hizmeti vermek için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz’’ dedi.

ETİKETLER : Mustafa Yalçın VASKİ Çalışmalarını İnceledi
Diğer VAN HABER haberleriVAN HABER GAZETESİ
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ