Deniz Süpürgesi Van Gölü’nde temizliğe başladı

Van Büyükşehir Belediyesi’nin “Deniz Süpürgesi” Van gölü’nde yüzey temizliğine başladı. Deniz süpürgesi bir günde 500 bin m2’lik alanı tarayıp, sepetine bir seferde 300 kg katı atık alabiliyor.
Bu haber 2017-07-13 11:48:08 eklenmiş ve 229 kez görüntülenmiştir.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı Van Gölü İyileştirme Müdürlüğü’ne ait deniz süpürgesi, İskele sahilinden Van Gölü’ne indirildi. Göl yüzeyinde 5 ay boyunca günde 8 saat hizmet verecek olan deniz süpürgesi insanların en yoğun olduğu bölgelerde temizlik yapacak. Bir günde 500 bin m2’lik alanı tarama özelliğine sahip süpürge tek bir seferde haznesine 300 kg katı atık alabiliyor. 

Dünyanın en büyük sodalı gölü olma ünvanına sahip Van Gölünde kirlenmeye karşı mücadelenin aralıksız yürütüldüğünü kaydeden Belediye yetkilileri, Van’ın simgesi olan Van Gölü’nü sonraki kuşaklara tertemiz bir şekilde ulaştırmak için herkesi sorumlu davranmaya davet etti.

Deniz süpürgesinin Van Gölü’ne indirilişi sırasında çalışmaları dikkatle izleyen vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi’ne ve emeği geçenlere teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdi.       

ETİKETLER : Van Büyükşehir Belediyesi’nin Deniz Süpürgesi Van gölü’nde yüzey temizliğine başladı van haberler van gazetesi van
Diğer VAN HABER haberleriVan haberleri Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ