Akıllı biletin startı verildi

Van’da toplu taşıma araçlarında kullanılacak olan elektronik ücret toplama sistemine (EÜTS) sayılı günler kaldı. Bir süre önce ihalesi tamamlanan akıllı kart için yüklenici firma donanımsal ve altyapısal çalışmalarına başladı.
Bu haber 2017-07-13 14:31:26 eklenmiş ve 147 kez görüntülenmiştir.

Van Büyükşehir Belediyesi’nin şehir ulaşımında gerçekleştirdiği adımlar devam ediyor. Parkomat sistemi, yeni depolanma alanları ve yeni kavşaklarla ulaşımda önemli hizmetlere imza atan Büyükşehir Belediyesi ‘Akıllı Bilet’ uygulamasına geçiyor. 

Kent genelinde Büyükşehir Belediyesi ve özel halk otobüslerinde, ulaşımı tek kartla sağlayacak olan elektronik ücret toplama sistemini Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş firması 10 yıllığına üstlenmişti. Sistemin hayata geçmesiyle vatandaşlar, otobüslerde akıllı kartla ulaşım hizmetlerinden yararlanabilecekler. Uygulama sayesinde kredi kartı ve mobil ödeme (NFC) gibi çağın teknolojileri ile kayıp-kaçağın önleneceği gibi, zaman kaybıda son bulacak. Yine bu sistem sayesinde, araçların mobil takibi, kural ihlalleri, yakıt tasarrufu, araç içi güvenlik, yolcu ve sürücü ilişkilerinde analiz, ulaşımla ilgili denetimler ile verimli ve verimsiz hatlar belirlenecek.

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer ve Ulaşım Daire Başkanı Kemal Mescioğlu ile firma yetkilileri Büyükşehir Belediyesi’nde bir araya geldi. Devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren firma yetkilileri, gerekli donanım ve sistem altyapısını oluşturmak için çok yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirttiler.

Sistemin kurulmasıyla beraber kent ulaşımında çok ciddi değişimler yaşanacağını kaydeden Genel Sekreter Mustafa Yalçın, sistemin öngörülen süreden önce hizmet vermeye başlayacağı müjdesini verdi.

Elektronik ücret toplama sisteminin Van için önemli bir proje olduğunu belirten Yalçın, “Türkiye genelinde 61 ilde yurt dışında ise 10 bölgede hizmet veren deneyimli bir firma ile anlaşmaya vardık. Yıllardır hizmet konusunda sıkıntıları olan kentimiz en güzeli hak ediyor. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak hizmet alanında çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Ulaşım konusunda ciddi bir projeyi hayata geçiriyoruz. Vatandaş bu sistem sayesinde toplu ulaşım konusunda rahata kavuşacak. Akıllı bilet, Van için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

ETİKETLER : Akıllı biletin startı verildi akıllı bilet satışları başladı van haberleri van gazeteleri wan haber şehrivan van olay van sesi van gazetesi
Diğer VAN HABER haberleriVan haberleri Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ