Büyükşehir Belediyesi’nden zemin etüt çalışmaları

Van Büyükşehir Belediyesi, 2011’deki 1. Van depreminde en çok hasar gören Erciş ilçesinde güvenli ve denetimli yaşam alanları oluşturmak için zemin etüt çalışmaları yapıyor.
Bu haber 2017-07-15 10:56:53 eklenmiş ve 159 kez görüntülenmiştir.

Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı, ilçelerde jeolojik-jeoteknik etüt çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Daire başkanlığının Erciş’te devam eden çalışmaları kapsamında jeoloji ve yerleşime uygunluk haritaları ile ilçedeki zemin yapısının ortaya çıkartılıp planlı yapılaşmanın sağlanması hedefleniyor. Yeni oluşturulacak imar planına da kaynak olarak Erciş Çelebibağı Mahallesi’nde jeolojik-jeoteknik etüd çalışmalarına başlandı.

Daire başkanlığına bağlı teknik personeller gözetiminde 1800 hektarlık alanda sondaj- zemin etüdü çalışmaları kontrollü olarak yürütülüyor. Bu çalışmalara ek olarak eski depremlerin izi olan jeolojik çöküntülerde ve kayalarda paleosismik çalışmalar da yapılacak.

2011 depreminde en büyük kayıpların yaşandığı Erciş’te, olası yeni depremlerde hasarı en aza indirmek için bu incelemelerin büyük önem taşıdığını ifade eden yetkililer, yapılan incelemeler ışığında elde edilen verilerle, mevcut veya yeni oluşturulacak her türlü yapılaşma ya da yerleşim alanları için en uygun yerlerin belirleneceğini söyledi.

ETİKETLER : Büyükşehir Belediyesi’nden zemin etüt çalışmaları van haberleri son dakika
Diğer VAN HABER haberleriVan haberleri Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ