Bu belediye yollara 214 milyon gelir ayırdı

Van Büyükşehir Belediyesi, Çatak ilçesinin yol ağlarını sıcak asfaltla donatacak. İlçede bu yıl yaklaşık 110 km sıcak asfalt uygulaması yapılacak.
Bu haber 2017-07-19 11:12:52 eklenmiş ve 181 kez görüntülenmiştir.

Büyükşehir Belediyesi’nin yeni yol yapımı konusundaki atılımları devam ediyor. Çatak’ın birçok mahallesinde çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, bu yıl ilçede 110 km sıcak asfalt uygulaması yapacak. Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları  Fazıl Tamer ve Salih Allahverdi, ilçe kaymakamı Hacı Asım Akgül’ün katılımıyla Bilgi ve Akçabük mahallelerinde yapımı devam eden yol yapım çalışmalarını yerinde izledi. Heyetin ilk incelemesi Bilgi Mahallesinde gerçekleşti. Mahalleli ile görüşüp sıkıntılarını dinleyen heyet daha sonra Akçabük mahallesinde incelemelerde bulundu.  

Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer, hizmet anlayışlarında ayrı gayrı gözetmeksizin her tarafa hizmet götürdüklerini söyledi. 

Büyükşehir Belediyesi’nin Çatak’ta hummalı bir çalışma yürüttüğünü belirten Tamer, “İlçenin birçok noktasında çalışma var. Sabahtan bu yana şantiyeleri geziyoruz. İnşallah daha güzel çalışmalar yapacağız. Halkımız güzel hizmetleri hak ediyor. Yeterki bizlere dua edip desteklerini esirgemesinler. Bu yıl 214 milyon yollara kaynak ayırdık. Bu yolların yıllar önce yapılması gerekiyordu. Ama ne yazık ki yapılmamış. Bu da insana değerin verilmediğini gösteriyor. Önce yol sonra diğer hizmetler. Biz her zaman halkın yanındayız” diye konuştu.

Örgüte değil vatandaşa yol yaptıklarını ifade eden Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül ise Büyükşehir Belediyesi’ne yol yapım çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Kaymakam Akgül, “Çalışmalar devam ediyor. İnşallah Çatak’ın bütün yollarını asfaltlayacağız. Vatandaşın talepleri doğrultusunda planlamaları yapıyoruz. Biz bundan sonra örgüte değil vatandaşa yol yapacağız” dedi. 

ETİKETLER : Bu belediye yollara 214 milyon gelir ayırdı van haberleri van gazetesi
Diğer VAN HABER haberleriVAN HABER GAZETESİ
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ