600 kişiye girişimcilik kursu

Van Büyükşehir Belediyesi ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle Van’da 600 kişiye girişimcilik belgesi verilecek.
Bu haber 2017-07-25 13:41:53 eklenmiş ve 137 kez görüntülenmiştir.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve KOSGEB işbirliği ile 600 kursiyere ’Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ veriliyor. Kadın Yaşam Merkezinde 30 kişilik guruplar halinde usta eğitmenler tarafından verilen eğitimler her grup için 4 gün sürecek. Eğitimlerini başarıyla tamlayan kursiyerlere daha sonra törenle sertifikaları verilecek.

Bir kadın girişimci olarak kursa geldiğini belirten 26 yaşındaki Hediye Işık “ Van’da yaşıyorum inşallah kursun ardından aldığım girişimcilik belgesi ile bayan kuaförü açmayı planlıyorum. Böyle bir hizmet için Van Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Yine girişimcilik kursuna gelen ve alacağı belge ile işyeri açacağını söyleyen 25 yaşındaki Fırat Yaşar “Van’da olmayan bir hizmeti Van’a getirmeyi planlıyorum. Bu hizmet ile Van’da iyi işler yaparak iyi bir girişimcilik örneği göstereceğim. Umarım tüm hayallerim gerçekleşir. Bu kurs için belediyemize çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ETİKETLER : 600 kişiye girişimcilik kursu van gazetesi van haber
Diğer VAN HABER haberleriVan haberleri Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ