Büyükşehir’den “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği” semineri

Van Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan İŞ-KUR personeline “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” semineri verilerek sağlık taramasından geçirildi.
Bu haber 2017-07-25 13:43:50 eklenmiş ve 145 kez görüntülenmiştir.

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında İŞ-KUR üzerinden Büyükşehir Belediyesinde istihdam edilen yaklaşık 500 personele 4857 sayılı İş Kanunu ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu uyarınca 4 saatlik “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” semineri verildi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi’nce Büyükşehir Belediyesi Kadın Yaşam Merkezi konferans salonunda iş güvenliği uzmanları tarafından verilen eğitimlere 20 kişilik guruplar halinde katılan personele çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, işyeri temizliği ve düzeni, iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar, işyerindeki tehlikeler hakkında katılımcılara slaytlar eşliğinde eğitim verdi.

Ayrıca iş yeri hekimliğince işe giriş muayeneleri de yapılan personeller kapsamlı bir sağlık taramasından geçirildi. Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan sağlık taramaları ile çalışanların en uygun departmanda istihdam edilmesi ve personelden maksimum verim sağlanması hedefleniyor.

ETİKETLER : bendi mahi van gazetesi
Diğer VAN HABER haberleriSOKAK HABER GAZETESİ
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ