2 bin kişiye yemek veriliyor - Van Gazetesi

Van Büyükşehir Belediyesi, kentte ihtiyaç sahibi 2 bin kişiye günlük 2 öğün 3 çeşit yemek veriyor. Aşevi’nde hazırlanan yemekler gıda mühendislerinin denetiminden geçirildikten sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.
Bu haber 2017-07-29 12:40:02 eklenmiş ve 180 kez görüntülenmiştir.

İpekyolu Caddesi üzerinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı aşevinde gece saatlerinde başlayan yemek yapımı sabahın ilk ışıklarına kadar sürüyor. Günlük 2 bin kişiye 2 öğün 3 çeşit yemek, aşevinin 30 çalışanı tarafından titizlikle hazırlanıyor. Hazırlanan yemekler gıda kontrol mühendislerince analizi yapıldıktan sonra sosyal hizmet uzmanları tarafından belirlenen adreslere tek tek teslim ediliyor. Yemek miktarı da birey sayısına göre muhtaç ailelere sunuluyor.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilileri “Aşevimizde her gün 3 çeşit yemek hazırlıyoruz. Yemekler gece 3 gibi pişirilmeye başlıyor. Her gün yemeklerimizde kırmızı et veya beyaz et var. Yemekler gıda mühendisleri kontrolleri ile gerçekleştirilerek sabah 09.00-09.30 saatleri arasında sefer taslarına dolduruluyor ve ardından muhtaç vatandaşlarımıza ulaştırılıyor. Bu işlem her gün bu şekilde devam ediyor. Günde ortalama aşevinden adrese teslim 2 bin kişiye yemek veriliyor” dedi. 

Aileler tek tek tespit edildi

Yardıma bakıma muhtaç tüm vatandaşlara ulaşmanın gayreti içinde olduklarını belirten yetkililer “Yemek verdiğimiz kişiler genellikle yemek yapamayan yaşlı ve engelli insanlar. Bu insanlara her gün 2 öğün yemek veriyoruz. Yine bunun yanında mültecilere, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı refakatçi misafirhanelerine de yemek gönderiyoruz. Hizmetlerimiz ve yardımlarımız devam edecek” dedi. 

Günlük 2 öğün yemek aldıklarını ve uygulamadan dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen vatandaşlar Büyükşehir Belediyesine hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

 

Haberin görüntüsü için linke tıklayın.

https://yadi.sk/i/k4gYD7jv3LTTPc

ETİKETLER : 2 bin kişiye yemek veriliyor van haberleri van gazetesi
Diğer VAN HABER haberleriVan haberleri Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ