Pirgarip yol garipliğinden kurtuluyor

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Pirgarip, Meydancık ve Değirmenözü Mahalle yolları ilk kez asfaltla buluşacak.
Bu haber 2017-08-05 13:06:01 eklenmiş ve 148 kez görüntülenmiştir.

Büyükşehir Belediyesince başlatılan asfaltlama çalışmaları ilçe ve mahallelerde aralıksız devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, Tuşba İlçesi’ne bağlı  Pirgarip, Meydancık ve Değirmenözü Mahallesi yollarını ilk kez asfaltla buluşturuyor. 18 kilometrelik yolda genişletme istinat duvarları ve drenaj çalışmaları sürdürülürken bir aya kadar yola binder tabakalı sıcak asfalt dökülecek. 

Yollarının asfaltlanmasından dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren Mahalle sakinleri “Yollarımız ilk kez asfaltla buluşuyor. Biz bu yollarda yıllardır özelikle kış aylarında büyük zorluklar çektik. Şimdi Büyükşehir Belediyemizin sayesin de yollarımız asfaltla buluşuyor. Belediyemize hizmetinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Van Büyükşehir belediyesi olarak yol yapım ve onarım çalışmalarının aralıksız devam edeceğini belirten Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı yetkilileri “Şimdiye kadar asfaltlanmamış yollara asfalt dökmenin mutluluğu içindeyiz. Kırsal köylerimizde dahil asfaltlama yol genişletme ve onarım çalışmalarımız son hızıyla devam ediyor. Vatandaşlarımızı mutlu görmek bizi daha da güçlendiriyor” dedi. 

ETİKETLER : Pirgarip yol garipliğinden kurtuluyor van gazetesi van haber
Diğer VAN HABER haberleri



VAN HABER GAZETESİ
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ