Büyükşehir 300 bin çiçek, 35 bin ağaç ekti

Van Büyükşehir Belediyesi seralarında yetişen onlarca farklı çiçek, ağaç ve süs bitkisi Van’da cadde ve sokakları süslüyor. Mart ayından bu yana kentin belirli noktalarına ortalama 35 bin ağaç-çalı türü süs bitkisi ve 300 bin çiçek ekildi.
Bu haber 2017-08-15 16:14:26 eklenmiş ve 135 kez görüntülenmiştir.

Daha güzel bir Van için Büyükşehir Belediyesi şehrin dört bir yanında başlattığı ağaçlandırma ve çiçeklendirme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Şamranaltı Mahallesi’ndeki Fidanlık tesislerinde bulunan seralarda başta gül, lale, petonya, Gazanya, çin karanfili, yıldız çiçeği, alev çiçeği, kirli hanım çiçeği, ters lale, kadife çiçeği gibi 20’ye yakın çiçek türü yetiştiriyor. Ayrıca seraların yanında bulunan alanlarda da berberis, çam, iğde, ardıç, şimşir, ıhlamur, dışbudak, süs kirazı, süs eriği gibi 30’a yakın ağaç ve çalı türü süs bitkisinin de üretimi yapılıyor. Seralarda çalışan 30 kişilik personel tarafından yetiştirilen bitkiler yıl boyunca kentin bir çok cadde ve sokağına ekiliyor. Ekildikten sonra ömrünü tamamlayan çiçek ve diğer süs bitkileri yenileri ile değiştiriliyor. 

Kentin vitrini olan park ve peyzaj alanlarının tamamını 2017 yılında elden geçirdiklerini belirten Büyükşehir Belediye yetkilileri, altyapı, sulama sistemlerinin yenilenmesi, elektrik ve ışıklandırma işleri ve üst yapı işleride dahil olmak üzere yenileme çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

ETİKETLER :
Diğer VAN HABER haberleriSOKAK HABER GAZETESİ
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ