Büyükşehir Özalp’e hizmet kompleksi yapıyor

Van Büyükşehir Belediyesi, Özalp’te bir hizmet kompleksi yapıyor. Yeni tesislerin tamamlanması ile itfaiye, yol bakım-onarım ve VASKİ aynı noktadan Özalp halkına hizmet verecek.
Bu haber 2017-08-15 16:17:56 eklenmiş ve 122 kez görüntülenmiştir.

Büyükşehir Belediyesi ilçelerde yaşayan vatandaşların Büyükşehir’in hizmetlerinden en verimli şekilde yararlanabilmesi için modern hizmet binaları yapıyor. Bu kapsamda Özalp ilçe merkezinde 2 bin m2 kapalı alan olmak üzere toplam 10 bin m2 alanda tam donanımlı bir hizmet kompleksinin yapımına başlandı. Tesislerin tamamlanması ile birlikte Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığının, İtfaiye Daire Başkanlığının ve VASKİ’ye ait birimler bu tesislerden faydalanacak. Üç ayrı yapıdan oluşan komplekste 463 m2 idari bina, 1340 m2 hangar ve 332 m2 itfaiye binası bulunuyor. 2018 yılında tamamlanması planlanan kompleksin 2 milyon TL’ye mal olması bekleniyor. 

Kiralık müstakil ev itfaiye binası yapılmış

Büyükşehir Belediyesinin Özalp’te yapacağı hizmet binaları ilçede ilk olma özelliği de taşıyor. Hali hazırda itfaiye hizmetleri önceki yönetim tarafından kiralanmış bir müstakil evde verilmeye çalışılıyor. Kapalı hangarının bulunmamasından ötürü itfaiye araçları ağır kış şartlarına maruz kalarak olası yangınlara müdahalede eksik kalıyor. Bu eksiklik kompleksin tamamlanmasıyla sona erecek.

Ayrıca tuz ve asfalt depolama alanları bulunan hangarda araçların bakım ve onarım işleri de yapılacak.

ETİKETLER :
Diğer VAN HABER haberleriSOKAK HABER GAZETESİ
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ