Büyükşehir’in çalışmalarıyla asfaltsız yol kalmayacak

Van Büyükşehir Belediyesi Tuşba ilçesinde 3 mahalleyi birbirine bağlayan 19 kilometrelik yolda asfalt çalışmasını tamamladı. Kısa sürede tamamlanan yolda çizgi çalışması da yapıldı.
Bu haber 2017-08-17 12:22:26 eklenmiş ve 108 kez görüntülenmiştir.

Merkez ve kırsal ayrımı yapmadan hizmeti kentin her yerine taşıyan Van Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla bir çok mahalle ilk kez asfaltla tanışıyor. Büyükşehir Belediyesi vatandaş odaklı hizmet sloganıyla başlattığı çalışmalar kapsamında bu kez Tuşba ilçesi sınırları içerisinde bulunan Gedelova, Kozluca ve Yalnızağaç mahalle yollarında toplam 19 km’lik asfalt ve 1200 m2 istinat duvarı yapım işini tamamladı. Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı’na bağlı ekiplerce kısa süre içerisinde tamamlanan yol köylüye bayram öncesinde ikinci bir bayram sevinci yaşattı. 

Yollarda asfalt işlerinin tamamlanmasının ardından Ulaşım Daire Başkanlığı’na bağlı Trafik Şube Müdürlüğü yol çizgi işaretlerini de tamamlayarak vatandaşın kullanımına sundu.

Kışın çamur deryasına dönen yazın ise toz toprak nedeniyle ulaşımı çileye dönüştüren yollardan kurtulmanın mutluluğunu yaşayan bölge sakinleri Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

ETİKETLER :
Diğer VAN HABER haberleriSOKAK HABER GAZETESİ
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ