Mahalleliyi bezdiren tavuk çiftliği mühürlendi

Van Büyükşehir Belediyesi kentte çevre ve görüntü kirliliğine neden olan ahırlarla ilgili denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
Bu haber 2017-08-17 12:26:22 eklenmiş ve 136 kez görüntülenmiştir.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı Çevre Koruma Şube Müdürlüğü ekipleri şehrin her tarafından gerçekleştirdikleri denetimlerle çevre ve görüntü kirliliğine sebep olan ahır ve çiftlikleri bir bir tespit ediyor. Ekiplerce yapılan denetimlerde hayvansal atıkları çevreye saçan ve yeterli altyapısı bulunmayan ahır ve çiftlikler ile igili gerekli cezai yaptırımlar uygulanıyor.

Mahalleliyi bezdiren tavuk çiftliği mühürlendi

Memursen TOKİ yanında bulunan bir tavuk çiftliği ile ilgili şikayetler üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi ekipleri yaptıkları incelemeler sonucunda çiftliğin gerekli izinlere sahip olmadığını ve tesisin altyapısının yetersiz olduğunu tespit etti. Hazırlanan raporlar doğrultusunda çiftlik mühürlenerek faaliyetlerine son verildi.

Büyükbaş hayvan ahırları denetleniyor 

Edremit İlçesi’nde de benzer çalışmalar gerçekleştiren ekipler Hilmi Irak İlkokulu yakınlarında bulunan bir büyükbaş hayvan çiftliğini denetledi. Denetimler sırasında bu tesistede ciddi eksikliklere rastlanıldı. Tesisin tüm olumsuzluklarını rapor haline getirilerek cezai işlem uygulanması için Edremit Belediyesi’ne sunuldu.

Denetimler sürüyor

Benzer çalışmalarını merkez ve ilçelerde sürdüren Çevre Koruma Şube Müdürlüğü ekipleri Gevaş İlçesi ve Erçek Mahallesi’nde de denetimler yaptı. Gevaş İlçe merkezinde çevre ve insan sağlığı açısından olumsuzluklar barındıran bir büyükbaş hayvan çiftliği ile ilgili Gıda ve Tarım İl Müdürlüğü’ne bilgi verildi. Erçekte ise sulak bir alan etrafında kümelenmiş 4 ayrı çiftliğin hayvan artıklarını sulak alana gelişi güzel yaydıklarını tespit eden ekipler olumsuzlukları rapor haline getirerek konu ile ilgili denetim ve ceza yetkisi bulunan Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı Doğa Koruma ve Sulak Alanlar Şube Müdürlüğü’ne sundu.   

ETİKETLER :
Diğer VAN HABER haberleriVan haberleri Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ