Hacı Adayları Kutsal Topraklara Uğurlandı

Van'da Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonuyla, hac ibadetini yerine getirecek 191 hacı adayı, kutsal topraklara uğurlandı.
Bu haber 2017-08-17 12:29:35 eklenmiş ve 142 kez görüntülenmiştir.

Van Ferit Melen Havalimanı'ndan Cidde'ye gidecek 191 kişilik kafile için organize edilen uğurlamada, konuşan Vali Murat Zorluoğlu, hacı adaylarını kutsal topraklara yolcu etmesinin heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Hacı adaylarına hayırlı yolculuk dileyen Vali Zorluoğlu, şöyle konuştu: 

"Kutsal topraklara gidiyorsunuz. Allah, hayırlı, mübarek eylesin. Hac, yüce Allah'ın Kur'an-ı Kerim'de şartları yerinde olan Müslümanlara emrettiği bir farz. Dolayısıyla her Müslüman'ın yerine getirmesi gereken önemli bir vazife. Sizler, bu güzel vazifeyi yerine getirmek üzere niyetlendiniz. İnşallah bu ibadetinizi sağlık ve sıhhat içinde yerine getireceksiniz. Sizler esasında birer elçisiniz. Aynı zamanda orada ülkemizi, güzel Türkiyemizi temsil etmek üzere gidiyorsunuz. Bu anlayış ve sorumlulukla inşallah hac vazifenizi en ufak bir sorun yaşamadan tamamlayacaksınız. Lütfen bizlerden de o mukaddes topraklara ve Resulullah'a selam götürün. Dualarınızı bizden eksik etmeyin. Allah yolunuzu açık etsin. Sağlık, afiyet versin. Hayırlı yolculuklar diliyorum. Allah'a emanet olunuz."

Program sırasında, İl Müftüsü Nimetullah Arvas ile müftü yardımcıları da hazır bulundu.

ETİKETLER :
Diğer VAN HABER haberleriVan haberleri Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ