Aileye ev yapılacak

Van Büyükşehir Belediyesi konteynerde yaşam mücadelesi veren 6 kişilik Zeytin ailesine umut oldu.
Bu haber 2017-08-22 11:05:33 eklenmiş ve 128 kez görüntülenmiştir.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla 7’den 70’e her kesimi kucaklayan Van Büyükşehir Belediyesi, yaptığı hizmetlerle halkın büyük takdirini topluyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı sosyal destek uzmanları da kentte yardıma muhtaç ailelere ulaşmak için aralıksız çalışıyor. Yapılan çalışmalar kapsamında uzmanlar, İpekyolu İlçesi Selimbey Mahallesi’nde 3 yıldır konteynerde yaşayan Zeytin ailesine ulaştı. 4 çocuğuyla konteyner de yaşayan Özlem ve Süleyman çifti maddi imkansızlıklar nedeniyle zor günler geçiriyor. Tüberküloz ve astım hastası olan baba Süleyman Zeytin ise sağlık sorunları nedeniyle çalışamıyor. 

Aileye ev yapılacak

Çok zor şartlarda konteynerde yaşayan aileye Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal kart verilirken çocuklara da giyim yardımında bulunuldu. Yine Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever vatandaşların girişimi sonucu aileye ev yapılacağı belirtildi.

“Bugün en mutlu günüm”

Eşinin hastalığı nedeniyle çalışamadığını belirten 4 çocuk annesi Özlem Zeytin “ Konteynerde 4 çocuğumla birlikte çok zor şartlarda yaşıyoruz. Eşim hasta çalışamıyor. Konteyner rutubetli her tarafı kırılmış durumda içeriye su toz giriyor. Gidecek başka yerimiz yok. Allah razı olsun belediye ekipleri gelip bize yardım ettiler yardımda bulundular. Bize ev yapacaklarını söylediler. İnanılmaz mutluyum. Bugün benim en mutlu günüm” dedi.

ETİKETLER :
Diğer VAN HABER haberleriVan haberleri Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ