Engellilere özel park oluşturuldu

Van Büyükşehir Belediyesi Yaşar Kemal Parkı'nda engelli vatandaşlar için özel bir park alanı oluşturdu. Engelliler için özel bir salıncakta yapan Büyükşehir Belediyesi'nin benzer çalışmaları diğer parklarda da devam edecek.
Bu haber 2017-09-07 09:55:05 eklenmiş ve 104 kez görüntülenmiştir.

Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşların sosyal hayata daha fazla katılmaları için çalışmalarını sürdürüyor. Herkesin faydalandığı belediye hizmetlerden engelli vatandaşların da faydalanması için çeşitli uygulamaları hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, Van genelinde bulunan parklarda engellilerin rahatça hareket edebilmesi için özel çalışmalar yapıyor. Bu kapsamda parkların içindeki yollar ve oyun grupları yenilenirken, bazı parklarda bulunan engelli aracı şarj istasyonu sayısı da artırılacak.  

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı'na bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından tarihi Van Kalesi yanındaki Yaşar Kemal Parkı içinde bulunan yollar ve diğer alanlar engellilerin rahatça haraket edebileceği bir hale getirildi. Ayrıca parkın bir bölümünde engelli çocuklar için özel bir salıncak oluşturuldu.  

Engelli bireyler için pozitif ayrımcılığın sosyal belediyeciliğin bir gereği olduğunu dile getiren Büyükşehir Belediyesi yetkilileri benzer çalışmaların diğer parklarda da devam edeceğini söyledi. 

ETİKETLER :
Diğer VAN HABER haberleriSOKAK HABER GAZETESİ
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ