Van itfaiyesi 7 gün 24 saat hazır!

Van Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 28 araç, 288 personel ve üst düzey teknik donanımıyla, 24 saat hizmet veriyor.
Bu haber 2017-09-30 12:43:48 eklenmiş ve 518 kez görüntülenmiştir.

Van Büyükşehir İtfaiyesi ekipleri 7 gün 24 saat göreve hazır bekletiliyor. 'İtfaiye Haftası' çerçevesinde İtfaiye Daire Başkanlığı'nı ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, insanların malını ve canını kurtarmanın kutsal bir görev olduğunu ifade etti. 

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, burada yaptığı açıklamada, Van Büyükşehir İtfaiyesinin bölgede modern ve başarılı itfaiyeciliğin öncüsü olduğunu belirterek, "İnsanların malını canını kurtarmak üzere en güvenilen mesleklerden birinde çalışmak oldukça güzeldir. Bunun birlikte tabi ki tehlikeli ve zor bir iş. Ama şu da bir geçektir ki işini ciddiye alan her insanın aslında işi zordur" dedi.

"Bölgenin en güçlüsü olacağız"

Van İtfaiyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) Şube Müdürü Lokman Turan ise, İtfaiye teşkilatı olarak 24 saat esasına göre hizmet verdiklerini belirterek, "Bizler için bayram ya da tatil günleri fark etmiyor. 7 gün 24 saat 288 personelimiz ve 28 aracımızla ilimiz genelinde meydana gelen afet, yangın, trafik kazaları ve benzeri olaylara müdahale etmekteyiz. Önümüzdeki ay yapılacak olan ihale ile filomuza katacağımız 26 yeni aracımızla bölgenin en güçlü itfaiye teşkilatı konumuna gelmiş olacağız" şeklinde konuştu. 

 

Öte yandan Van İtfaiyesi, yangınlara müdahale dışında, trafik kazaları, göçük, sel, boğulma, içerde mahsur kalma, sıkan yüzüğü kesme, makineye sıkışma, ev kazaları, asansörden kurtarma, intihar vakaları ve , hayvan kurtarma gibi yardım gerektiren her olayda, vatandaşların imdadına koşuyor.

Kaynak: www.van.bel.tr

ETİKETLER : Van itfaiyesi 7 gün 24 saat hazır van itfaiyesi van gazetesi son dakika van haberleri
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ