Halk Eğitim Merkezlerine yönelik toplantılar sürüyor

Her ay rutin olarak farklı ilçede yapılan Halk Eğitim Merkezleri’ne yönelik toplantılar devam ediyor. Halk Eğitim Merkezlerinin iş ve işleyişine yönelik yapılan toplantı Ekim ayı toplantısı Edremit Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda yapıldı.
Bu haber 2017-10-17 09:13:34 eklenmiş ve 127 kez görüntülenmiştir.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Yetkin başkanlığında yapılan toplantıya 13 ilçe Halk Eğitim Merkezi müdürü katıldı.

Toplantıda Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında mezun öğrencilere yönelik açılan kurslar, kursların işleyişi ile Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde açılan mesleki , sosyal ve kültürel kurslar ile okuma, yazma kurslarının durumu görüşüldü.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Yetkin, her ay periyodik olarak halk eğitim merkezlerinin yaptığı çalışmaları görüşmek için Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ile toplantılar yaptıklarını belirterek, “Her ay farklı bir ilçede bu tür toplantıları yapıyoruz. Bu toplantılarda yapılan çalışmaları ve yıl içerisinde yapılacak çalışmalar ve planlamaları ele alıyoruz. Öte yandan bu yıl Destekleme ve Yetiştirme kursları kapsamında il genelinde 19 merkezde öğrencilere yönelik kurslar açtık.  Merkezde Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Bin öğrencinin faydalandığı Sürekli Eğitim merkezi açtık. Yine il genelinde bu merkezlerin sayısının  arttırılmasına yönelik olarak çalışmalarımız devam ediyor. Öte yandan Halk eğitim merkezlerinin yıl içerisinde yapacağı faaliyetler ve kurslar ile ilgili planlama çalışmalarını da ele alıyoruz. Bir sonraki aylık toplantımızı Gevaş ilçesinde yapmayı planlıyoruz” dedi.  

ETİKETLER : Halk Eğitim Merkezlerine yönelik toplantılar sürüyor van haberleri van gazetesi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi | Van Haberleri
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ