ANNE DOSTU HASTANE ÇALIŞANLARINA EĞİTİM

ANNE DOSTU HASTANE ÇALIŞANLARINA EĞİTİM
Bu haber 2017-10-23 15:38:50 eklenmiş ve 126 kez görüntülenmiştir.

Anne sağlığı hizmetlerinin niteliğini ve niceliğini artırarak anne adaylarının güvenli, kaliteli doğum hizmetine ulaşmalarını sağlamak amacıyla yürütülen ANNE DOSTU HASTANE çalışmaları kapsamında Van İl Sağlık Müdürlüğümüz Araştırmacılarından Büşra Tapan Soğanda, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim Araştırma hastanesi personeline eğitim verdi.

Dört gün süren eğitime hastanenin; Kadın hastalıkları ve doğum servisi çalışanları, Doğum ünitesi çalışanları, Anestezi birimi çalışanları, Çocuk hastalıkları ve yeni doğan servis ve klinik çalışanları, Acil servis çalışanları ve Hastane yönetiminin tamamının katılımı sağlandı.

Araştırmacı Büşra Tapan Soğanda, verilen bu eğitimlerin Anne, bebek ve aile dostu modelde, mahremiyete dayalı tek kişilik “Doğum Üniteleri”nin oluşturulması, normal doğumun özendirilmesi, müdahale oranlarının azaltılması hedeflenmektedir. Yanında uygun bir refakatçi ile gebelerin kendilerini rahat, ev ortamında hissedebilmeleri, hareket özgürlüğünü desteği sağlanabilmesi amaçlanmaktadır dedi. 

Kaynak: http://vsm.saglik.gov.tr

ETİKETLER : ANNE DOSTU HASTANE ÇALIŞANLARINA EĞİTİM van gazetesi van haberleri
Diğer VAN HABER haberleriSOKAK HABER GAZETESİ
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ