Van Güçbirliğinden Örnek Kararlar

Van Güçbirliği Platformu Yönetim Kurulu toplantısı, Valilik Erek Toplantı Salonunda, platformun Yönetim Kurulu Başkanı Vali Murat Zorluoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve sekretaryanın katılımıyla gerçekleştirildi.
Bu haber 2017-10-24 10:54:14 eklenmiş ve 693 kez görüntülenmiştir.

       Mütevelli heyetinde gündeme getirilecek konuların yer verildiği sunumun istişare edildiği toplantıda ilk olarak, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray tarafından, yeni yönetim kurulu üyelik talepleri katılımcılarla paylaşıldı. 

 

        25 Ekim 2017 günü gerçekleştirilecek Güç Birliği Platformu Mütevelli Heyeti Toplantısı’nda katılımcılara ve kamuoyuna aktarılacak sunumun irdelenmesiyle devam eden toplantıda, Bilim, Sanayi ve Ticaret İhtisas Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Mücip Tapan, komisyon üyelerince hazırlanan sunumda, ilimizdeki yatırım ortamının iyileştirilmesi ile ilgili teşvik tedbirleri, OSB altyapısı, Enerji OSB yapımı, dış pazar araştırmaları için DAKA’da özel bir birim oluşturulması ve perlit-pomza AR-GE merkezinin kurulması ana başlıklarını ele aldıklarını anlattı.

 

        Sunuma, İŞGEM ve Tekstilkent’in yanı sıra, bölgeye ilişkin temel ekonomik istatistiklerin de eklenmesini teklif eden Vali Zorluoğlu, sıkıntı ve eksikliklerin mütevelli heyetinde dile getirilmesinin uygun olacağını belirterek, “Van ekonomisi için hayati öneme sahip tekstilkentte, yeni etaplar da açılıp sanayicinin hizmetine sunulması gerekir. Ancak burada bir yönetim modeli bulunmaması nedeniyle uygun bir model belirlenmesi de elzemdir. Burada ilgili Bakanlık devreye girebilir” dedi.

 

        Sunumun devamında, Komisyonu Başkanı Tapan tarafından diğer gündem maddeleri detaylarıyla katılımcılara iletilirken, yönetim kurulu üyeleri de sunumda gördükleri eksikliklerle, görüş ve önerilerini ifade ederek toplantıya en az eksikle gidilmesi yönünde görüş birliğine vardı. 

 

        Toplantıya Vali Murat Zorluoğlu’nun yanı sıra, Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, Van Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muhittin Aydemir, Van Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Aslan, MÜSİAD Van Şube Başkanı Abdullah Aras, TÜMSİAD Van Şube Başkanı Süleyman Güler ve Van Vakfı Başkanı Nizamettin Ağar da katıldı.

ETİKETLER : Van Güçbirliği Platformu Yönetim Kurulu Toplantısı van gazetesi van haberleri van haber
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer VAN HABER haberleri

Anket
Van'da ki basın mensupları TARAF mı?
TARAFSIZ
EVET
HAYIR

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -

Van Gazetesi | Van Haberleri
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ