PİRGARİP OKULUNUN SU SORUNU GİDERİLDİ.

GENEL MÜDÜR PİRGARİP'LİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
Bu haber 2017-11-06 16:06:14 eklenmiş ve 229 kez görüntülenmiştir.

Van Tuşba İlçesine bağlı Pirgarip Mahallesi İlkokulu ve Ortaokulu yönetimi, VASKİ Genel Müdürlüğüne başvuruda bulunarak okul ve  okulun bulunduğu mahallede  su sorunu yaşandığını ilettiler. Bunun üzerine harekete geçen ekipler mahalleye giderek  çalışma başlattı.Sorunla bizzat ilgilenen VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş'da Pirgarip Mahallesine giderek, çalışmaları yerinde takip etti.
           Okula gelen  su kaynağının  kuraklık nedeniyle zamanla kuruduğu, okulda eğitim gören 265 öğrencinin ise susuz kaldığı belirlendi. VASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, okula en yakın su doposundan  750 metrelik  yeni bir hat oluşturarak buranın içmesuyu sorununa acilen çözüm getirdi.
    Sorunları yerinde görerek çalışma başlatılması talimatı veren VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, Pirgarip İlkokul ve Ortaokulunun da  bulunduğu mahallenin su sorununun çözümü için başlatılan etüt çalışmasını yerinde inceledi. Tekataş, okul yönetimi ve mahalle sakinleriyle sohbet ederek, vatandaşın sıkıntılarının giderilmesi için çalıştıklarını belirtti. 
  VASKİ'ye sorunlarını ileten Pirgarip okulu yöneticilerine, öğretmenlerine ve muhtarına teşekkür eden Tekataş, ''kurum olarak bu gibi sorunlardan haberdar olduğumuz gibi takipçisi oluyoruz. Sayın Valimizin de eğitim öğretim kurumlarına yönelik hassasiyetini bildiğimizden aynı titizlikle bizde eğitim öğretim kurumlarına yönelik hizmette ayrıcalık tanıyoruz.  Bu sorunların bir an evvel giderilmesi için öncelik sırasına  alıyoruz. 6 yıldır su sorunu yaşayan mahallemiz ve içinde bulunduğu okulun sıkıntısını gidermenin mutluluğunu yaşıyoruz.'' diyerek, bizlere teşekkür etmek için misafir daveti yapan bütün okul yönetimine, öğretmenlerine ve muhtarımıza biz de kurumumuz adına teşekkür ediyoruz" dedi.
Pirgarip Mahallesi Muhtarı İbrahim Köseoğlu ise VASKİ çalışanlarına ve Genel Müdür Ali Tekataş' a teşekkür ederek ''ilk müracaatımızla birlikte okulumuz ve mahallenin su sorununa buraya kadar gelerek çözüm üretttiler. Aynı zamanda çalışmaları yerinde takip etmeleri de bizi ayrıca mutlu etti'' şeklinde konuştu.

6 aydır okulda görev yaptığını belirten Pirgarip Okulu Müdürü Oğuzhan Irak da, Eğitime katkılarıyla takdir edilen Vali ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili  Murat Zorluoğlu ve VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş'a okulumuza ve mahellemize göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı teşekkür ederim diyerek, çocukların da mutluluğunun yüzlerinden okunduğunu ifade etti.

Kaynak: www.vaski.gov.tr

ETİKETLER : PİRGARİP OKULUNUN SU SORUNU GİDERİLDİ van gazetesi van haberleri
Diğer VAN HABER haberleriVAN HABER GAZETESİ
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ