VASKİ, ÇALDIRAN'DA ÖNEMLİ HİZMETLERE İMZA ATTI

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğünün tüm ilçelerde yürüttüğü hizmetler büyük takdir görüyor. Bu çerçevede Çaldıran İlçesinde de önemli hizmetler yürüten VASKİ, mahallelerden gelen talep ve isteklere de anında cevap veriyor.
Bu haber 2017-11-11 16:24:46 eklenmiş ve 1219 kez görüntülenmiştir.

VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş Çaldıran'da katıldığı toplantıda muhtarların dilek ve tememnilerini dinleyerek notlar aldı. Toplantıda mahallelerin VASKİ ile ilgili sorunlarının bir an önce giderilmesi için harekete geçilirken, bazı sorunların da 2018 yılı proğramına alındığı açıklandı.
VASKİ'nin Çaldıran İlçesine yıl içinde yaptığı çalışmalarla sorunların önemli ölçüde çözülüdüğü ve diğer çalışmalar için de bu yıl ve 2018 yılı için yeni projeleri devreye almaya hazırlandığı açıklandı.
VASKİ Genel Müdürü Ali TEKATAŞ'ın Çaldıran muhtarları ile iki kez toplantı yaptığı hatırlatılarak, ilkinin Çaldıran Kaymakamlığı ikincisin ise Valilik tarafından düzenlendiği açıklandı.
Toplantılarda muhtarlarla bir arya gelinerek sorunların çözümüne yönelik önemli adımlar atıldı.Çaldıran'da son iki ay içinde 6 Kaptaj imalatı kurum imkanları dahilinde tamamlanırken,  kaptaj yapımına ihtiyaç olduğu belirtilen mahalleler için de bir ihale yapıldığı belirtildi.
  Bu kapsamda Üçgözler ( Kaşım) Mahallesi için 3 ,Yukarı Dikme maallesi için 2, Çanak Mahallesi için ise 1 adet olmak üzere 6 adet  Kaptajın yapılmasının kararlaştırıldığı açıklandı. Ancak ilçedeki mevsim şartları nedeniyle, muhtarlıklarla da görüşülerek bazı imalatların 2018 yılı iş sezonunda yapılmasına karar verildiği dile getirildi. 
2017 yılı içerisinde muhtelif mahallelerde;  kurum imkanları ile;  5.250, ihale yolu ile 8.670 metre olmak üzere toplam 13.920 metre  İçme suyu hattı yapılarak faal hale getirildiği kaydedildi. Ayrıca ilçe merkezindeki su sorununun çözülmesi amacıyla 4.500 metre Şebeke hattının ihalesinin yapıldığı ancak mevsim şartları nedeniyle 2018 yılında yapımına başlanması için programa alındığı da bildirildi.
2017 yılında kurum imkanları dahilinde 120 metre Kanalizasyon hattı yapılırken, Kışla Mahallesinde 300 metrelik kanalizasyon hattı yapımına da başlandığı müjdesi verilerek, bu hattın birkaç gün içinde bitirilmesi planlanmaktadır denildi.
İhale yoluyla ilçe merkezinde Kışla mahallesi, hastane civarı, Jandarma bölgesi ve Recep Tayip ERDOĞAN mahallelerinde  7.800 metre Kanalizasyon hattı yapımı da tamamlanarak hizmete alındı.
Ayrıca ilçede 2017 Yılı Kasım ayına kadar  içme suyu, kanalizasyon, basınç aracı ve vidanjör işlemleri için toplam 2.628 adet arızanın giderildiği ifade edildi.

ETİKETLER : VASKİ ÇALDIRAN'DA ÖNEMLİ HİZMETLERE İMZA ATTI van gazetesi van haber
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi | Van Haberleri
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ