Vali Zorluoğlu'dan Afad Ziyareti

VALİ ZORLUOĞLU, AFAD İL MÜDÜRLÜĞÜ YERLEŞKESİNİ ZİYARET ETTİ
Bu haber 2017-11-29 13:19:52 eklenmiş ve 729 kez görüntülenmiştir.
Vali Murat Zorluoğlu, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) yerleşkesini ziyaret ederek, incelemelerde bulunduğu kurum hakkında İl Müdürü Osman Uçar’dan bilgilendirme aldı.
 
        Vali Zorluoğlu yerleşkede ilk olarak, kendisine eşlik eden Vali Yardımcısı Sinan Aslan ile birlikte afet, acil durumlar ve sivil savunmaya ilişkin hizmetleri yürüten kurumun, merkezi hizmet binasında yer alan toplantı salonuna geçti.
 
        Burada sunu eşliğinde AFAD İl Müdürlüğünün; hizmet binası, depo, garaj, köpek eğitim merkezi, konteyner alanı ve diğer eklentileri ile birlikte 10 bin metrekare kapalı, 44 bin metrekare açık alanda hizmet verdiği bilgisini Vali Zorluoğlu ile paylaşan İl Müdürü Uçar, AFAD’ın kuruluşu, ilimizdeki teşkilat yapısı, araç, teçhizat ve personel durumu hakkında da detaylı bilgiler aktardı.
 
        Sunumunda Van AFAD’ın, arama kurtarma birliği çalışmaları ve yıllara göre gittiği görevleri de anlatan Uçar, bölge illerine hizmet verdiklerini belirterek, 2011 yılında yaşanan Van depremleri, bu depremler sırasında ve sonrasında AFAD’ın çalışmaları, kurumun lojistik deposuna ilişkin bilgiler yanında, yürütülen eğitim faaliyetleri ve Afet Müdahale Planı çalışmalarını da anlattı.
 
        Bilgilendirmenin ardından merkez hizmet binası ve eklentilerinde incelemelerde bulunan Vali Zorluoğlu, 24 saat nöbet yerini ve diğer birimleri de ziyaret ederek, burada bir araya geldiği personele hayırlı görevler diledi. Kurum personelinin manevi açıdan da çok kıymetli bir iş yaptığını ifade eden Vali Murat Zorluoğlu, devletimizin önemli destekleriyle, Avrupa ile yarışır hale gelen, hatta pek çok anlamda Avrupa’dan da ileri seviyede görev ifa ettiklerini söylediği AFAD personeline teşekkür etti.
ETİKETLER : VALİ ZORLUOĞLU AFAD İL MÜDÜRLÜĞÜ YERLEŞKESİNİ ZİYARET ETTİ van afad van valiliği van haber
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi | Van Haberleri
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ