Van'da İtfaiye'nin Hızında Yetişilemiyor

Van Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 2017 yılında 5 bin 617 olaya anında müdahale etti.
Bu haber 2017-12-12 17:51:12 eklenmiş ve 400 kez görüntülenmiştir.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 13 grup amirliği ile 1 müfrezede 29 araç ve 286 personelle 2017 yılı genelinde yaklaşık 5 bin 617 olaya müdahale ederek büyük bir başarıya imza attı. Vatandaşın can ve mal güvenliğini korumak için 7 gün 24 saat esasına göre görev yapan itfaiye ekipleri, yıl içerisinde 2 bin 25 yangın, 159 trafik kazası, 183 su baskını, 12 göçük, 101 baca temizleme, 614 semte su verme, 406 insan ve hayvan kurtarma operasyonu ile 2 bin 117 merdivenli görev olmak üzere toplamda 5 bin 617 olaya müdahale etti. İş yerlerinin denetleme, personel eğitimi, tatbikat, resmi kurum çalışanlarının bilinçlendirilmesi ve benzeri görevler olmak üzere çok sayıda farkındalık çalışmasını yürüten İtfaiye Daire Başkanlığı, yoğun bir çalışma dönemini geride bıraktı. 

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren İtfaiye Daire Başkanı Abdulilah Arvas, son derece başarılı bir yılı geride bıraktıklarını belirterek, “Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Murat Zorluoğlu’nun talimatları doğrultusunda çalışmalarımıza ağırlık verdik. Geçmiş yıllarla karşılaştığımızda yaklaşık olarak yüzde 40 civarında bir iş artışına gittik. Yıl içerisinde sadece 5 bin 617 olaya müdahale ettik. Bunun yanı sıra iş yerlerini denetleme, raporlandırma ve resmi kurum çalışmalarını bilinçlendirme noktasında çok sayıda çalışmaya imza arttık. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için mesai gözetmeksizin çalışan ekiplerimiz özverili bir şekilde görevlerini icra etmektedir” dedi. 

2018 yılı hedeflerinden de söz eden Arvas şunları kaydetti:

“İnşallah 2018 yılında araç filomuza katacağımız 26 tam donanımlı, teknolojik itfaiye araçlarıyla da bölgenin en güçlü itfaiyelerinden bir tanesi olacağımıza inanıyoruz. Arkadaşlarımız da aynı özveri ile çalışmalarını ortaya koyacaklardır. Ben çalışmalarımızda yanımızda olan Sayın Valimiz başta olmak üzere genel sekreter ve genel sekreter yardımcılarımıza çok teşekkür ediyorum.”

ETİKETLER : Van'da İtfaiye'nin Hızında Yetişilemiyor van itfaiye çok sayıda olaya müdahale etti van da itfaiye van da haber van gazetesi van da son dakika haberleri van da gazeteler van gazetesi farsça gazete
Diğer VAN HABER haberleri


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ