Kitap Okuma Yarışması Sonuçlandı Öğrenciler ödüllerini aldı

Kitap Okuma Yarışması Sonuçlandı Öğrenciler Ödüllerini Aldı
Bu haber 2017-12-15 18:01:18 eklenmiş ve 1403 kez görüntülenmiştir.

Okudukları beş kitaptan sınava tabi tutulan ve dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne bağlı 52 okulda yapılan kitap okuma etkinliği çerçevesinde yapılan sınav sonucunda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Öğrencilere kitap okumayı sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, okuduğu kitabı anlama seviyesini görmesini sağlamak, güven duygusunu geliştirmek, sosyal ve kültürel alanda okulu temsil etme bilincini kazandırmak amacıyla okullar arası düzenlenen ‘Kitap Okuma Etkinliği’ sonuçlandı.

Van’da etkinlik çerçevesinde il komisyonu tarafından belirlenen  Malcolmx,  Aliya İzzetbegoviç,  Mehmet Akif Ersoy, Hazreti Muhammed’in Hayatı, Negatif Sulardan  Pozitif Limanlara adlı kitap okuma yarışmasına 560 öğrenci katıldı.

Kitap okuma yarışması sonrası ikinci aşama olan il değerlendirme sınavı yapıldı. Okunan kitaplardan hazırlanan 100 sorunun sorulduğu sınavda dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Celal Gezici’nin katıldığı, Mesleki Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Mustafa Danışman başkanlığında yapılan ödül töreninde, öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Öğrencilerde kitap okuma alışkanlığının kazandırılması yönünde yapılan yarışmanın önemine değinen Şube Müdürü Mustafa Danışman, bu tür yarışmaların her yıl düzeli olarak yapılmasının önemine değindi. Öğrencilere başarılar dileyen Danışman, okul idarecilerine de katkılarından dolayı teşekkür etti.

 

Öğrencilere altın ve çeşitli hediyeler veren İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Celal Gezici ve Şube Müdürü Mustafa Danışman, öğrenci ve öğretmenleri tebrik etti. 

ETİKETLER : Kitap Okuma Yarışması Sonuçlandı Öğrenciler ödüllerini aldı van da kitap okuma yarışması van da kitap okuma sonuçları van da kitap okuma van gazetesi van haberleri van da gazete Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik E
Diğer VAN HABER haberleri


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ