Minikler hem eğlendi hem trafik kurallarını öğrendi

Van Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü çalışma ile çocuklar hem eğleniyor, hem de trafik kurallarını öğreniyor.
Bu haber 2017-12-18 13:54:28 eklenmiş ve 1040 kez görüntülenmiştir.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığına bağlı Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda, Trafik Denetleme ve Toplum Destekli Polisler tarafından BİL Eğitim Koleji öğrencilerine trafik işaretleri ve kuralları ile ilgili hem teorik hem de uygulamalı eğitim verildi. Daha sonra öğrendiklerini uygulamak için özel akülü araçların direksiyonuna geçen minikler hem kuralları öğrendi hem de keyifli dakikalar yaşadı. 

Trafik polislerinin verdiği komutlara göre trafik ışıklarına uyma, yaya geçitlerini doğru kullanma ve diğer trafik kuralları öğrenen minikler, öğrendiklerini uygulamaya çalıştı. 

Büyükşehir Belediyesine ait 6 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen eğitim parkında uygulamalı eğitim pistlerinin yanı sıra araç yaya ve bisiklet simülatörleri, 20 akülü araç ve 2 engelli eğitim aracı yer alıyor. 

Öte yandan İç İşleri, Aile ve Sosyal Politikalar, Milli Eğitim ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıklarının ortaklaşa yürüttüğü “Trafik Dedektifleri” Projesi kapsamında Türkiye genelinde bu tarz eğitimler veriliyor.

ETİKETLER : Minikler hem eğlendi hem trafik kurallarını öğrendi van gazetesi van da haber van habeleri hem de trafik kurallarını öğreniyor van da trafik kuralları öğretildi
Diğer VAN HABER haberleri


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ