Özalp ilçesinde eğitim değerlendirme toplantısı yapıldı

Van’ın Özalp İlçesinde eğitim-öğretime yönelik 2018 yılı değerlendirme toplantısı yapıldı.
Bu haber 2018-01-04 16:37:52 eklenmiş ve 1449 kez görüntülenmiştir.

Özalp Şehit Abdulhalık Araz Anadolu Lisesi’nde İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin başkanlığında yapılan toplantıya 13 ilçe Milli Eğitim Müdürü ve İl Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı.

Toplantıda genelde Özalp ilçesinin eğitim durumu ele alınırken, özelde ise 13 ilçenin eğitim-öğretimi de genel hatlarıyla masaya yatırıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Van’ın 2019 yılında normal eğitime geçiş sürecinin hızla sürdüğünü belirterek, fiziki altyapının oluşması anlamında yoğun bir çalışmanın sürdüğünü belirtti

Yeni eğitim-öğretim kurumlarının yapılması için tahsis edilen arsaların durumu, devam eden yatırımlar ve yapılacak olan yeni okulların durumunun görüşüldüğü toplantıda, destekleme kursları, akademik başarı, okullaşma oranı, taşımalı sistem, pansiyonların genel durumu, iş ve işleyişi, öğrencilerin okula devamı ve devamsızlık konuları, iş güvenliği ve sağlığı, değerler eğitim, okulların temizliği ve hijyen gibi konularda  enine boyuna ele alındı.  

2017-2018 eğitim-öğretim yılında özellikle belediyelerin eğitime verdiği katkıdan dolayı çok mutlu olduklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, öte yandan sosyal ve kültürel anlamda da Van ilinin iyi bir noktada olduğunu söyledi.

Proje bazında özellikle son dört yılda Van’ın Türkiye’nin ilk beş ili arasında yer aldığını belirten Kırekin, bu anlamda öğretmen ve öğrencilerin gösterdiği performansın takdire şayan olduğunu söyledi.

Van ilinin bu anlamda kendini aştığını, artık oturmuş bir sistemin mevcut olduğuna değinen Kırekin, eğitim paydaşlarının desteği ile bu başarının kat be kat artarak sürdüğünü dile getirdi.

Toplantı sonrası okulun öğretmenleri ile bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, öğretmenlere başarılar diledi.

ETİKETLER : Özalp ilçesinde eğitim değerlendirme toplantısı yapıldı van da eğitim toplantısı van milli eğitim özalpta eğitim değerlendirmesi van haber van gazetesi van da haber şükrüllah yavuzer kıyasettin kıreki
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri

Anket
Van'da ki basın mensupları TARAF mı?
TARAFSIZ
EVET
HAYIR

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -

Van Gazetesi | Van Haber | Van Haberleri | Vanhaber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ