Van'da Dereceye Giren Öğrenciler Umreye Gönderildi

Tuşba Belediyesi '2. Umre Ödüllü Kitap Okuma' yarışmasında dereceye giren öğrencileri umreye uğurladı.
Bu haber 2018-01-16 16:08:36 eklenmiş ve 547 kez görüntülenmiştir.

Tuşba Belediyesi, SİMMDER (Sancaktepe İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği) ile birlikte düzenlemiş olduğu 2. Umre Ödüllü Kitap Okuma Yarışması kapsamında dereceye girerek Umre ödülü kazanan öğrencileri Umre’ye uğurladı.

Tuşba Belediyesi, SİMMDER (Sancaktepe İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği) ile birlikte hazırlanan 2. Umre Ödüllü Kitap Okuma Yarışması; İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla 15 bin öğrencinin aynı anda imtihana alınmasıyla tamamlanmıştı. İmtihan sonuçların açıklanmasıyla birlikte dereceye giren ve Umre ödülü kazanan öğrenciler düzenlenen tarihi Van kahvaltısıyla her bir öğrencinin, velisinin ve okul müdürlerinin duygularının bir bir alındığı toplantının ardında öğrenciler Umre'ye uğurlandı.

Umre ödülü kazanan 8 öğrenci ve 3 refakatçi için düzenlenen Programa; Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Tuşba İlçe Müftüsü Zahit Demirel, İpekyolu İlçe Mili Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Say, Tuşba İlçe Mili Eğitim Şube Müdürü Zakir Taşkın, Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür M. Nuri Bekiroğlu, Dereceye giren Okul Müdürleri ve Öğrenciler ile Velileri katıldı.

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tuşba İlçe Mili Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani; “Çok güzel bir programla çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Şimdi meyvelerini topluyoruz. Bu vesileyle başta Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe’ye ve ekibine bu anlamlı ve güzel çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. Ardından İpekyolu ve Edremit İlçe Milli Eğitim müdürleri ve okul müdürleri de programdan ötürü memnuniyetlerini dile getirdiler. Programda bir konuşma gerçekleştiren Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe;  “Gençlerimiz geleceğimiz ve öz değerlerimizdir. Her fırsatta gençlerimize okumanın önemini vurguluyoruz. Bu vesileyle bu güzel programla İlimizde 15 bin aileye çok güzel bir kitap kazandırdık. Okuma alışkanlığı kazandırmak için bir de güzel bir yarışma gerçekleştirdik. Bu güzel yarışmanın meyveleri de Allah'a şükürler olsun çok güzel oldu. Şimdi 8 öğrencimizi ve 3 refakatçimizi umreye uğurluyoruz. Bu güzel kitabın dağıtılmasında ve bu anlamlı yarışmanın yapılmasında emeği geçen başta kısa adı ‘SİMMDER’ olan Sancaktepe İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği ile Sancaktepe Belediyesi, Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Tuşba İpekyolu, Edremit ve Gevaş İlçe Mili Eğitim Müdürlüklerine ayrıca Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze çok teşekkür ederiz. Umre ödülü dışında, İstanbul seyahatini kazanan öğrencilerimiz yazın İstanbul’a gidip geldi, Bisiklet, Bilgisayar, Cep telefonu, Kitap kazanan  öğrencilerimizi de tekrar canı gönülden tebrik ederiz. İnşallah, bundan sonra da bu güzel hizmetlerimizi artırarak devam ettireceğiz” dedi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından program son buldu.

ETİKETLER : Van'da Dereceye Giren Öğrenciler Umreye Gönderildi van da kitap okuyana umre ödülü van da haber van gazetesi van da son dakika haberler van da eğitim
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ