Tuşbalı Öğrenciler Ödüllendirildi

Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, tüm öğrencileri yarıyıl tatili boyunca yüzme ve sinema salonlarında ücretsiz olarak ödüllendirecektir.
Bu haber 2018-01-19 10:58:56 eklenmiş ve 760 kez görüntülenmiştir.

Tuşba Belediyesi, 2017-2018 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle başarılı ve talepleri olan tüm öğrencileri ödüllendirecektir. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen program kapsamında ortaokulu ve lise öğrencileri yarıyıl tatili boyunca gönüllerince dinlenecek, eğlenecek ve bilgileneceklerdir. Öğrenciler,  sömestr tatilleri boyunca Tuşba Belediyesi’nin, Aqua Park ve Cinevan ile yaptığı anlaşma çerçevesinde bu iş yerlerin havuz ve sinema salonlarından belirli bir program çerçevesinde ücretsiz olarak faydalanabilecektir.

Geleceğimiz olan çocukların en mutlu günlerinde biri olan yarıyıl tatillerine bir nebze de olsa katkı sağlamak istediklerini söyleyen Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, yoğun bir eğitim ve öğretim dönemini başarı ile tamamlayarak sorumluluklarını yerine getiren öğrencilerimizi sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında kurulduğumuz günden bugüne kadar, her yıl olduğu gibi bu yılda ödüllendireceklerini söyledi. Başkan Özgökçe, “Biz büyüklere düşen; vatanına, devletine ve bayrağına bağlı öğrencilerimizin dönem boyunca ellerinden geleni yapan, öğretmenlerini, ailelerini dinleyen ve başarılı çocuklarımızı sevindirmektir. Tabi bu çocuklarımızı ödüllendirerek, yüksek motivasyon, yüksek performansı ile sağlıklı, mutlu ve umutlu bir şekilde ikinci döneme tam hazır hale getirmekte biz yerel yöneticilerin üzerine düşmektedir. Tuşbalı öğrencilerimizin gerek eğitimleri, gerekse de hayatları boyunca ailelerine, cennet memleketlerine ve tüm insanlığa faydalı birer şuurlu, gayretli, belli hedeflere kilitlenen, karakterli ve yetişmiş bireyler olarak kazandırmak için elimizden ne gelirse sonuna kadar destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Çocukların yüzündeki gülümseme ve geleceğe umutla bakmaları kendileri için paha biçilmez bir mutluluk olduğunu vurgulayan Başkan Özgökçe, “Bir eğitimci olarak şunun altını çizmek istiyoruz, eğitim ve öğretim sürekliliği olan bir durumdur. Başarı veya başarısızlığı bir döneme bakarak sınırlandıramayız. Öğrenceler için hayat sadece derslerden ibaret değildir. Önemli olan öğrencilerimizin okul hayatlarını kendilerinden beklenen etkinliklerle birleştirerek geleceğe hazırlamaktır. Tuşba Belediyesi olarak, karar ve karakterlerini ulvi değerlerle perçinleyen, gelecek vaat eden, dava insanı, iyi bir nesil, mutlu bir gençlik için gayret sarf ediyoruz” dedi.

Başkan Özgökçe, öğrencilerin ailelerinden alacakları izin dilekçesi ile yüzmeden faydalanmak isteyenlerin ise buna ek olarak aile hekiminden alacakları sağlık raporuyla belediyemizin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvurduğu takdirde 22 Ocak 2018 - 02 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan ücretsiz yüzme ve sinema salonu imkanından faydalanacağını söyledi.

ETİKETLER : Tuşbalı Öğrenciler Ödüllendirildi van da karne ödülleri van tuşba van da eğitim van gazetesi van da haber van haberleri
Diğer VAN HABER haberleri


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ