Eğitime Bir Destekte Vaski'den

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ), yaptığı hizmetlerde eğitim kurumlarına öncelik tanıyarak, sorunlarının giderilmesi için çaba harcıyor.
Bu haber 2018-01-19 15:35:05 eklenmiş ve 489 kez görüntülenmiştir.

VASKİ, 1 yıl içinde 107 okulun ihtiyacını gidermek için ekipleri seferber ederek, 10 bin 843 km su, Bin 615  metre de kanalizasyon hattı çekimi gerçekleştirdi.
Bir çok okula ilk kez  su ve altyapı hizmeti verilerek, öğrencilerin mağduriyeti giderilmiş oldu. Ekipler bazı  ilçelerde sarp arazi ve ağır kış şartlarına rağmen eğitim kurumlarının altyapı eksikliğini gidermek için yoğun mesai harcadı.
Tüm ilçelerde devam eden çalışmalarda, altyapı hizmetleri konusunda eksiklikleri bulunan okullara ekipler anında müdahale ediyor. Eğitim kurumlarının  sorunsuz eğitimlerine devam etmesini için imkanlar seferber ediliyor.
Su ve kanalizasyon konusunda sıkıntı yaşayan okullar öncelik sırasına göre değerlendirilip sorunlar çözüme kavuşturuldu.
Son bir yıl içinde ilçelerde eğitim kurumlarına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında ilçelerde 107 okulun altyapı sorunu giderildi.
Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu'nun talimatlarıyla bir yıl içerisinde eğitim kurumlarına hizmet önceliği tanıyan VASKİ, okulların belirttiği ihtiyaçlara göre toplamda 10 bin 843 km'lik su,  bin 615 metrelik kanalizasyon hattı inşa etti.

ETİKETLER : Eğitime Bir Destekte Vaski'den Vaskiden eğitime destek vaskiden eğitim kurumlarına büyük destek van vaski van da haber van güncel haber van gazetesi vanda son dakika haberleri
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ