TUŞBA'DA ‘FİKİRLER KONUŞUYOR' 2. GELENEKSEL MÜNAZARA YARIŞMASI BAŞLIYOR

TUŞBA'DA ‘FİKİRLER KONUŞUYOR' 2. GELENEKSEL MÜNAZARA YARIŞMASI BAŞLIYOR
Bu haber 2018-01-22 18:09:35 eklenmiş ve 103 kez görüntülenmiştir.

Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce hazırlanan ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Paydaş olduğu Tuşba’da ‘Fikirler Konuşuyor’  2. Geleneksel Münazara Yarışması yeniden düzenleniyor.

Tuşba Belediyesi ile Tuşba Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği liseler arası ‘Tuşba’da Fikirler Konuşuyor’ münazara yarışması başta öğrenciler olmak üzere velilerin ve öğretmenlerin yoğun istekleri üzerine 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında da devam edecektir.  

Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasına yapılan işbirliği’nin ardından çekilen kuralarla yarışma tarihleri belirlendi. 14 Şubat tarihinde ilk oturumu gerçekleşecek olan ‘2. Geleneksel Münazara Yarışması’na ilişkin açıklama yapan, Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Nuri Bekiroğlu; ‘’Münazara yarışmalarının yeniden başlayacağını, yarışma için tüm alt yapının hazırlandığını söyledi. Bekiroğlu sözlerine şöyle devam etti; “Bu yarışmalarımızla arkadaşlarımız fikirlerini savunacak. Fikirlerini dile getirirken, anlatımları ile karşı tarafın tezlerini çürütmek için ellerinden gelen çabayı sergileyecekler. Dolayısıyla sadece konu hakkında belirtmiş oldukları fikirlerden ziyade hitabet, zamanı iyi kullanma, karşı fikri dinleyip ona karşı örnekler ve güncellemeler gibi diğer hususlarında göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Tuşba Belediye Başkanı sayın Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, hakikaten kendisinin bilim insanı ve eğitimci olmasından dolayı eğitim konularında çok duyarlıdır. Eğitimin önemini, Gençlilerin yaşamında eğitimin yeri ve katkısını bilen bir bilim insanıdır. Bu anlamda eğitimle ilgili yapmış olduğumuz bütün çalışmalarda Başkanımız sürekli bizim yanımızdadır. Desteklerini hiçbir zaman eksik etmemektedir. Buradan tekrar çok kıymetli Belediye Başkanımız Doç. Dr. Fevzi Özgökçe’ye ve Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Muhlis Ceylani Beye katkılarından dolayı teşekkür ederiz” şeklinde konuştu. Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani ise “Öncelikle bu güzel programı ilçemizde yapmamızı sağlayan Tuşba Belediye Başkanımız Doç. Dr. Fevzi Özgökçe’ye çok teşekkür ediyoruz. Başkanımız sağ olsun kendisi Eğitimci olması hasebiyle tüm eğitim çalışmalarımızda ön ayak oluyor. Bildiğiniz gibi geçen sene yaptığımız yarışma büyük beğeni kazanmıştı. Bu yılda okul ve öğrencilerimizden çok yoğun talepler aldık. Bu talepler neticesinde 2.sini gerçekleştirme kararı aldık. Emeği geçen başta Belediye Başkanımıza, Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüze ve ekibine çok teşekkür ederiz.

Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce münazaraya katılacak tüm öğrencilere her oturumda çeşitli hediyeler takdim edileceği ayrıca finale kalan öğrenci ve okulların büyük ödül sahibi olacağı belirtildi.

ETİKETLER : TUŞBA'DA ‘FİKİRLER KONUŞUYOR' 2. GELENEKSEL MÜNAZARA YARIŞMASI BAŞLIYOR vanda manzara yarışması van gazetesi van haberleri van da güncel haber
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer VAN HABER haberleri

Anket
Van'da ki basın mensupları TARAF mı?
TARAFSIZ
EVET
HAYIR

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -

Van Gazetesi | Van Haberleri
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ