2018 Yılında 118 Milyonluk Yatırım Yapacağız

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürü Ali Tekataş, 2018 yılının VASKİ açısından tam bir yatırım ve hizmet yılı olacağını açıklayarak, Kayyum öncesi harcanan paralar yerli yerine harcansaydı, bu kadar sıkıntı çekmezdik. Yatırımlar gelişigüzel, programsız gerçekleştirilmiş" dedi.
Bu haber 2018-01-24 13:14:49 eklenmiş ve 247 kez görüntülenmiştir.

GEÇMİŞİN TELAFİSİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ


VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, yapılan araştırmalarda Kayyum öncesi VASKİ yatırımlarının gereksiz yerlere kaydırıldığını ve halkın parasının boşa harcandığını dile getirerek,"Bazı mahallelere yapılan depolar yanlış yerlere yapılmış. Bu nedenle kurumumuz ciddi paralarla zarara uğratılmış. Bizler geçmişin telafisi için çalışıyoruz. Halkın parası yine halka en tabii hizmetlerine harcanacak. Bizim görevimiz bu makamlarda tek kuruşu bile israf etmeden hizmete harcamaktır" açıklamasında bulundu.


2108 yılının yatırım ve hizmet yılı olacağını belirten Tekataş, 2018'de toplamda projelerimize 118 milyonluk bir pay ayırdık.  Kamuoyuna duyurduğumuz gibi en büyük projemiz yeni bir arıtma tesisisin kurulmasıdır. Sayın Valimiz Murat Zorluoğlu' nun yoğun çabaları ile Van artık güzel bir arıtmaya kavuşacaktır. Van gölü artık kirlenmeyecektir" şeklinde konuştu.


HEM BORÇ ÖDÜYOR, HEM HİZMET ÜRETİYORUZ


Göreve geldiğinde kurumun 325 milyon borçlu olduğunu söyleyen Tekataş, biz bu borcun 45 milyon TL'sini ödedik. bir yandan da hizmet üretmeye devam ediyoruz" dedi.
Tekataş, "öncelikle su depolarımızın tümünü seramik ile kaplanacağını, halkın sağlıklı bir su içmesinin sağlanacağını, daha önce yapılan depoların beton kaplı olduğu için oldukça sağlıksız yapıldığını belirtti.


Tekataş, "halkın parasının öncelikli hizmetlere aktarılması için çalışıyoruz. Hizmete susamış Van için yepyeni projeleri devreye alacağız. Van'ı güvenli bir liman haline getirmek istiyoruz. Yatırımlarla Van güzelleştikçe, daha da cazip hale gelecek ve ekonomisi de gelişecektir"  diyerek, 2018 yılının Van için yepyeni bir hamle yılı olacağını söyledi.

ETİKETLER : 2018 Yılında 118 Milyonluk Yatırım Yapacağız vaskiden van'a büyük yatırım vanda haber van gazetesi vanda güncel haber vanda son dakika haber van haber
Diğer VAN HABER haberleri


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ