Servis Şoförlerine Seminer

Van merkez Tuşba ilçesine bağlı taşımalı eğitim uygulaması kapsamında taşıma yapan araç sürücülerine yönelik seminer düzenlendi.
Bu haber 2018-01-26 13:48:08 eklenmiş ve 164 kez görüntülenmiştir.

Koç İlköğretim Kurumu ve Fevzi Şengül İlk ve Ortaokulu toplantı salonlarında Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen seminere İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Celal Gezici, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Ebubekir Yetkin ve Burhanettin Elçi, Tuşba İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Güzelyıldız ve Zakir Taşkın, Tuşba Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulkadir Sancaklı ve taşımalı eğitim uygulaması kapsamında taşıma yapan öğrenci servis şoförleri katıldı.

Düzenlenen seminerin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Yetkin, “Okul servisleri ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından okul servis araç sürücülerine yönelik bir eğitim programını elzem kıldı. Bu eğitim programı ile ilgili Bakanlığımız tarafından Valiliklere göndermiş olduğu 2017-2018 yılı genelge kapsamında 30 saatlik bir kurs programı düzenlenecek. 13 ilçemizin tamamında ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz ve Halk eğitim Müdürlüklerimiz tarafından kurslar programlandı ve bu 15 günlük kurslarımız süresince tamamlamayı düşünüyoruz. 5 modülden oluşan kurslarımızın sonunda başarılı olan sürücülerimize sertifika vereceğiz ve bu vermiş olduğumuz sertifikalar Bakanlığımız tarafından ileriki günlerde hizmet verecek olan sürücülerimiz için şart koşulacaktır. Çocuklarımız hepimiz için çok kıymetlidir ve bu çocuklarımıza kendi çocuklarınız gibi davranarak ona göre davranılması gerekir çünkü onlar sizlere emanettir ve ona göre emanetinize sahip çıkınız” ifadelerini kullandı.

Çocuklarımızı problemsiz okula götürüp, tekrar alıp evlerine teslim etmelerini söyleyen Tuşba İlçe Milli Eğitim müdürü Muhlis Ceylani ise, “Çocuklar, bizim en değerli varlıklarımız ve geleceğimizdir. Öğrenci, öğretmen ve velilerimizle sağlıklı iletişim büyük önem taşır. Bu itibarla onları mutlu, sağlıklı ve başarılı yetiştirmemiz gerekir bu kapsamda sizlere de büyük sorumluluklar düşmektedir. Sizler bizim paydaşlarımız olarak hem sürücü hem ebeveyn olarak görevleriniz ve sorumluluklarınız vardır. Bu yıl da özellikle herhangi bir olumsuzluk yaşamamamız açıkçası bizleri çok mutlu etmiştir. Ben bu konuda herkese çok teşekkür ediyorum. Devletimiz tarafından son yıllarda yapılan bölünmüş yollar köyler dahil asfaltlama çalışmaları taktire şayandır. Gösterdiğiniz özveriden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Özetle bizim sizden isteğimiz bu çocuklarımızı problemsiz okula götürüp, tekrar alıp evlerine teslim etmektir. Araçlarla ilgili standartlarla okul servis araçları hizmet yönetmeliğinde belirtilmiştir. Servislerimiz temiz ve bakımlı olmalı, altı ayda bir normal bakımları yapılmalı, trafik muayeneleri düzenli olarak yapılmalı taşıtlar da özellikle ses ve müzik sistemi kullanılmamalıdır. Her koltukta emniyet kemeri olmalıdır. Zaman zaman emniyetten ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından gelen arkadaşlar araçlarla ilgili denetlemelerini yapmaya devam edeceklerdir. Milli Eğitim Bakanlığı okula erişim yönetmeliği ve diğer mevzuata uygun hareket etmeniz sizlerin ve tüm paydaşların yararına olacaktır’’ dedi.

 

Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Koç İlköğretim Kurumu ve Fevzi Şengül İlk ve Ortaokulunda eş zamanlı düzenlenen iki ayrı seminerde Tuşba İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Güzelyıldız ve Zakir Taşkın tarafından katılımcı servis şoförleri etkili ve Sağlıklı iletişim, araç şoförlerinin ve rehber personelin öğrencilere yaklaşımları ve davranışları, yaş grupları ve engel grupları, Karayolları Trafik Kanunu, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği Karayolları Trafik Kanunu, şoförlerin uyması gereken trafik kuralları ve bazı konularda okul servis şoförlerini slayt eşliğinde bilgilendirdiler.  

ETİKETLER : Servis Şoförlerine Seminer tuşbada servis şoförlerine seminer verildi koç ilköğretim okulunda servis şoförlerine seminer
Diğer VAN HABER haberleri


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ