Van'da Yasak 1 Ay Daha Uzatıldı

Van Valiliği, kentte bir ay boyunca gerçekleştirilecek tüm eylem ve etkinliklerin yasaklandığını duyurdu. Alınan kararla yasaklar bir yılı aştı.
Bu haber 2018-01-26 15:17:52 eklenmiş ve 476 kez görüntülenmiştir.

Van’da resmi kamu kurum ve kuruluşlarınca gerçekleştirilecek toplantı ve törenlerin dışında tüm eylem ve etkinlikler bir kez daha yasaklandı. Valilik tarafından yapılan açıklamada 29 Ocak tarihinden geçerli olmak üzere bir ay boyunca her türlü basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi, anma töreni gibi eylem ve etkinliklerin yasaklandığı duyuruldu.

 

Açıklamada şöyle denildi: "İl sınırları içinde, huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak amacıyla, resmi kamu kurum ve kuruluşlarının yapacağı resmi toplantı, tören, şenlik, karşılama, stant açma, uğurlama gibi etkinlikler hariç olmak üzere, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamındaki her türlü miting, kapalı ve açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyetleri Kanunu Ek-1. maddesi kapsamındaki oyun, temsil ve çeşitli şekillerdeki gösteri ve etkinlikler, ticari kimliği bulunan özel hukuk tüzel kişilerinin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere, el ilanı dağıtılması ve pankart/afiş asılması, 29.01.2018 tarihinden geçerli olmak üzere otuz (30) gün süreyle mülki idare amirliklerinin (merkez ilçelerde Valilik, dış ilçelerde kaymakamlıklar) iznine bağlanmış, gerçekleştirilmesi izin şartına bağlanılan her türlü toplantı ve etkinliğin huzur ve güven ortamını bozmaya teşebbüs edecek şahıslar ile işlenmesi muhtemel suçların tespitine yönelik izletilmesi ve kamera vb. araçlarla kayıt altına alınabilmesine izin verilmiş, basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi, anma töreni vb. türdeki eylem ve etkinlikler de 29.01.2018 tarihinden geçerli olmak üzere otuz (30) gün süreyle yasaklanmıştır."

 

Valiliğin bu açıklaması ile birlikte kentteki yasak bir yılını aştı. 

Kaynak: http://www.haberercis.com

ETİKETLER : Van'da Yasak 1 Ay Daha Uzatıldı vanda toplantı gösteri yürüyüşleri bir ay daha uzatıldı van da yasak
Diğer VAN HABER haberleri


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ