Van'ın En Önemli İhtiyaçlarından Biri Olan Van Stadyumu Nereye Yapılacak

Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkanvekili Murat Zorluoğlu, Stadyum Hakkında Bazı Bilgiler Verdi.
Bu haber 2018-02-09 12:37:18 eklenmiş ve 1327 kez görüntülenmiştir.

Depremde zarar gören stadyumun yenisi halen yapılmadı. Yeni stadyumun nereye yapılacağı tartışma konusu. Kimisi stadyumun mevcut yerine yapılmasını isterken, kimisi de şehir dışına çıkarılmasını istiyor. 

Mevcut yeri alıp!

Tartışmalar süredursun konu ile ilgili açıklama yapan Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkanvekili Murat Zorluoğlu, şunlöarı söyledi: “Gündemimizde olan projelerden biri de stadyumudur. Şehir stadyumu ile ilgili geldiğimiz günden beri çalışıyoruz. İki kez bakan ile bir araya geldik. Mücadele ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi de işin içinde. Mevcut Stadyumun yerinin bize verilmesi, ona karşılık galericiler sitesinin yanındaki bir alanı onlara vermek istiyoruz. Onun görüşmeleri devam ediyor.”

Van Denizi kenarına yapılabilir

Vali Zorluoğlu’nun açıklamasına göre eğer mevcut stadyum yeri Van Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilirse, yeni stadyum galericiler sitesi yanına yapılacak. Yani Van’ın deniz kenarında bir stadyumu olacak.

 

Kaynak: memleketimvan.com

ETİKETLER : Van'ın En Önemli İhtiyaçlarından Biri Olan Van Stadyumu Nereye Yapılacak vana yeni stadyum van atatürk stadyumu değişiyor vana yeni stadyumun yeri belli oldu vana yeni stat projesi van gazetesi van haber van gazetesi van günc
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ