Vaski Hizmette Sınır Tanımıyor

Vaski hizmet için her türlü yolu deniyor. Ulaşması çok zor alanlara bile at sırtında giderek arıza tamirleri yapıyor.
Bu haber 2018-02-14 18:21:04 eklenmiş ve 319 kez görüntülenmiştir.

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) ekipleri, tüm yerleşim yerlerinde zor şartlarda bile hizmetin aksamaması için yoğun gayret gösteriyor.

Bazen karlı tepeleri yaya giderek arızayı gideren ekipler, bazen iş makinelerinin bile çıkamadığı yerlere at sırtında giderek hizmet götürmeye çalışıyor.

Van'ın Saray İlçesi Bakışık Mahallesi Güzeldere Mezrasında günlerdir yaşanan su sorununun giderilmesi için harekete geçen ekipler, depoya araçla ulaşamayınca atla gitmeye karar verdiler.

Sondajın arızasının giderilmesinden sonra depoya suyun gidip gitmediğinin kontrol edilmesi için ekipler yola çıktı. Ancak ağır kış şartları araçların depoya gitmesini engelledi.

Bunun üzerine başka tedbirler arayan ekipler, depoya atla gitmeye karar verdi. At sırtında depoya giden görevli, suyun depoya ulaştığını kontrol ederek, tekrar köye su verilmesini sağladı.

Mahalle Muhtarı Mehmet Yakan, VASKİ'nin yaptığı çalışma ile susuzluktan kurtulduk. Ekipler büyük zorluklarla sondaj arızasını girderek depoya ulaşmaya çalıştılar. Araçlarla gidemeyince atlarla gittiler. Bu fedakarlıktan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. dedi.


 

ETİKETLER : Vaski Hizmette Sınır Tanımıyor vaski ekipleri at sırtında arızaya ulaştılar vaski ekipleri hizmet için her türlü yolu deniyor van vaski van gazetesi van haberleri güncel van haber van da haber van vaski hizmetleri
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ